Jechali z pękniętymi tarczami | MOTOFAKTOR

Pojazdy z niesprawnymi hamulcami skontrolowali inspektorzy warmińsko-mazurskiej oraz pomorskiej Inspekcji Transportu Drogowego.

Zespół pojazdów wykonujący międzynarodowy przewóz towarów zatrzymał w piątek (7 lutego) na ekspresowej “siódemce” koło Miłomłyna (pow. ostródzki) patrol ITD z Olsztyna. W trakcie kontroli inspektorzy zauważyli liczne pęknięcia na tarczy hamulcowej przy jednym z kół naczepy oraz duży ubytek tarczy przy innym kole tego pojazdu.

 

Za ujawnione nieprawidłowości zatrzymali dowód rejestracyjny niesprawnej naczepy i wydali kierowcy zakaz dalszej jazdy do momentu wymiany uszkodzonych elementów układu hamulcowego. Kierowca został ukarany mandatem. Wobec zagranicznego przewoźnika toczy się teraz postępowanie administracyjne w sprawie nałożenia 2 tys. zł kary.

 

Z kolei w czwartek (6 lutego) patrol ITD ze Starogardu Gdańskiego zatrzymał na odcinku autostrady A1 w Swarożynie ciężarówkę z identyczną, groźną usterką. Samochód także należał do zagranicznego przewoźnika. Przy prawym kole na pierwszej osi pojazdu inspektorzy zauważali popękaną tarczę hamulcową.

 

Kontrola zakończyła się zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego ciężarówki i wydaniem kierowcy zakazu dalszej jazdy do momentu wymiany tarczy. Za powstałe zaniedbanie stanu technicznego auta przewoźnikowi grozi teraz 2 tys. zł kary.

Źródło: Główny Inspektorat Transportu Drogowego

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).