Jechał z uszkodzonymi hamulcami w naczepie | MOTOFAKTOR

Jechał z uszkodzonymi hamulcami w naczepie

person Adrian Januszkiewicz 1/10/2021

Inspektorzy lubuskiego ITD zatrzymując ciężarówkę do kontroli szybko wykryli niebezpieczną usterkę układu hamulcowego w jej naczepie.

W środę (29 września) na ekspresowej „trójce” koło Gorzowa Wielkopolskiego, inspektorzy z lubuskiej ITD zatrzymali do kontroli ciężarówkę, którą przewożony był ładunek z Gliwic do Szczecina.

 

W trakcie kontroli stanu technicznego naczepy stwierdzono, że dwie tarcze hamulcowe na drugiej i trzeciej osi pojazdu były zardzewiałe i oderwane od korpusu kołnierza mocującego je do piasty koła. Takie usterki stwarzały więc realne zagrożenie dla bezpieczeństwa ruchu drogowego.

 

Inspektorzy zatrzymali dowód rejestracyjny naczepy oraz zakazali jej dalszego użytkowania. Wobec przedsiębiorcy i osoby zarządzającej transportem w przedsiębiorstwie wszczęto postępowania administracyjne. Za tak poważne zaniedbania stanu technicznego pojazdu grożą im kary pieniężne.

Źródło: GITD

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).