Jechał z odłączonymi przewodami hamulcowymi | MOTOFAKTOR

Jechał z odłączonymi przewodami hamulcowymi

person Redakcja 19/05/2020

Naczepą z niesprawnymi hamulcami przewoził nawóz kierowca ciężarówki zatrzymanej do kontroli przez inspektorów Inspekcji Transportu Drogowego.

W poniedziałek (18 maja) w centrum Kędzierzyna-Koźla patrol ITD zatrzymał do kontroli 40-tonowy zestaw, którym przewożono nawóz w dużych workach typu big-bag. W trakcie kontroli stanu technicznego pojazdów inspektorzy zauważyli, że przy jednym z kół naczepy odłączono przewody od siłownika hamulcowego. W konsekwencji, koło w ogóle nie hamowało, o czym świadczyła gruba warstwa rdzy na powierzchni roboczej tarczy hamulcowej.

Inspektorzy zatrzymali dowód rejestracyjny naczepy oraz wydali kierowcy zakaz dalszej jazdy do momentu naprawy układu hamulcowego. Kierowcę ciężarówki ukarano mandatem. Wobec przewoźnika oraz osoby zarządzającej transportem w przedsiębiorstwie będą wszczęte postępowania administracyjne w sprawie nałożenia kar pieniężnych.

 

Źródło: ITD

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).