Jaworska fabryka Mercedesa pomaga w kształceniu młodzieży | MOTOFAKTOR

Jaworska fabryka Mercedesa pomaga w kształceniu młodzieży

person Adrian Januszkiewicz 18/03/2021

Fabryka Mercedesa w Jaworze we współpracy z 2 placówkami edukacyjnymi będzie kształcić mechatroników i elektromechaników.

W ramach pierwszej współpracy pod okiem brygadzistów i operatorów 30 uczniów II klasy mechatronika PCKZiU (2 dziewczyny, 28 chłopców), klasy patronackiej Mercedes-Benz Manufacturing Poland od września 2020 zdobywa praktyczne umiejętności w zawodzie, poznaje działy jaworskiej fabryki i uczy się prostych czynności montażowych.

 

 

To jednak nie jest jedyna placówka, której uczniowie będą zdobywać swoje kwalifikacje zawodowe w tym zakładzie, ponieważ we współpracy z Zespołem Szkół Samochodowych w Legnicy otwiera on klasę patronacką o profilu elektromechanik. Na uczniów czekają w związku z tym nowoczesne pracownie i praktyki w zakładzie w Jaworze. Rekrutacja rusza w maju.

 

Po zdaniu egzaminu zawodowego absolwenci legnickiej szkoły mają być przygotowani do pracy:

 

  • na stacjach obsługi pojazdów samochodowych,
  • w zakładach produkcyjnych i naprawczych pojazdów samochodowych,
  • w firmach zajmujących się obrotem częściami samochodowymi, zwłaszcza w zakresie elektrycznego i elektronicznego wyposażenia pojazdów,
  • w przedsiębiorstwach transportu samochodowego,
  • w Mercedes-Benz Manufacturing Poland.

Źródło: Mercedes-Benz Manufacturing Poland

user photo

Autor

Adrian Januszkiewicz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).