Japońskie ogumienie do klasycznych SUV-ów | MOTOFAKTOR

Japońskie ogumienie do klasycznych SUV-ów

person Adrian Januszkiewicz 1/06/2019

Toyota i Mitsubishi, kontynuując współpracę z Yokohamą, wybrali jej opony premium na oryginalne wyposażenie nowych modeli RAV4 i Outlander.

Yokohama od wielu lat dostarcza opony japońskim producentom samochodów: Mitsubishi oraz Toyota. Jako oryginalne wyposażenie ogumienie Yokohama montowane jest m.in. w crossoverach i SUV-ach Mitsubishi takich, jak: Pajero, Eclipse Cross, ASX, Space Star oraz Outlander. W przypadku Toyoty, w opony tej marki wyposażone są m.in. Land Cruiser 200, Prius, GT86 czy RAV4.

 

Toyota RAV4 to jeden z najbardziej popularnych samochodów w swojej klasie oraz prekursor tzw. segmentu SUV-ów, czyli sportowych pojazdów użytkowych. Nazwa RAV4 jest skrótem od Recreational Active Vehicle with 4 wheel-Drive, co oznacza pojazd rekreacyjny z napędem na cztery koła.

 

Nowy model Toyoty RAV4 piątej generacji, który swój debiut na rynkach miał pod koniec 2018 roku, jest wyposażony w opony AVID GT S35 Yokohama. Jest to model wielosezonowy, bez homologacji zimowej (nie posiadają symbolu 3PMSF), dobrze sprawdzający się zarówno w suchych, jak i mokrych warunkach. Asymetryczny wzór bieżnika z karbowanymi blokami oraz liczne trójwymiarowe lamele gwarantują bezpieczną jazdę podczas nagłych opadów śniegu, stąd oznaczenie M+S (błoto i śnieg) na ścianie bocznej. Innowacyjna mieszanka TriBLEND i rozłożone asymetrycznie głębokie rowki obwodowe zapewniają skuteczne hamowanie na mokrej nawierzchni. Opona zwiększa efektywność paliwową pojazdu jednocześnie podnosząc komfort jazdy.

 

Wykorzystane w profilu opony bloki barkowe zapewniają stabilność prowadzenia i płynność jazdy oraz równomierne zużycie ogumienia przez cały okres eksploatacji. Toyota RAV4 wyposażona jest w opony AVID GT o rozmiarze 235/55R19. W rozmiarach 225/65R17 i 235/65R18 wciąż pozostaje na wyposażeniu Geolandar G91AV.

 

Mitsubishi również nie zmieniło polityki i pozostało przy ogumieniu Yokohama. Mitsubishi Outlander to średniej wielkości SUV, będący jednym z najlepiej sprzedających się aut tego producenta. Dysponujący mocnym silnikiem i nowoczesnym napędem na cztery koła samochód sprawdza się niezależnie od warunków atmosferycznych i drogowych.

 

Dotychczas na OE Outlandera montowana była opona Geolandar G033 w rozmiarze 215/70R16. To letnie ogumienie dedykowane samochodom z napędem na cztery koła. Dzięki symetrycznemu bieżnikowi, składającemu się z niewielkich, gęsto ułożonych klocków, zapewnia dobre prowadzenie w trudnych warunkach. Zastosowana mieszanka sprawia, że opona dobrze radzi sobie zarówno w mieście, w terenie i na drogach utwardzonych.

 

Aktualnie model Mitsubishi Outlander został oryginalnie wyposażony w oponę Yokohama BluEarth E70BZ w rozmiarze 225/55R18, montowaną również w Mitsubishi Eclipse Cross. To letnia opona klasy premium charakteryzująca się nowoczesną technologią zapewniającą doskonałą wydajność, dobre prowadzenie i osiągi. Produkowane w Japonii ogumienie posiada klasę B w kategorii hamowania na mokrej nawierzchni, co przekłada się na wysoki poziom bezpieczeństwa.

 

Źródło: Yokohama

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).