Japfest 2019 już od jutra! | MOTOFAKTOR

Japfest 2019 już od jutra!

person Adrian Januszkiewicz 25/07/2019

Od jutra do końca weekendu w Legnicy odbędzie się kolejna edycja Japfestu, którego partnerem jest firma oponiarska Yokohama.

Tegoroczny Japfest odbędzie się w dniach 26-28 lipca. Imprezę rozpoczną zawody Time Attack organizowane w piątek na torze Krzywa. W 10-15 minutowych sesjach wyścigowych rywalizować będą samochody w kategoriach: Compact i GT oraz w klasie PRO, która obejmie samochody profesjonalnie przygotowane do wyścigów na czas, także te niedopuszczone do ruchu publicznego.

 

Serce imprezy to jednak teren byłego lotniska wojskowego w Legnicy. Tutejszy pas startowy długości 1,7 km pozwala na jednoczesne przeprowadzenie wyścigów na 1/4 mili – Drag Wars, oraz pokazów driftu – Drift Battle. Wśród odwiedzających ogromną popularnością cieszą się także przejazdy Drift Taxi oraz pokazy Sexy Car Wash, które w tym roku zapowiadają się szczególnie gorąco. W imprezie weźmie udział ponad 500 wyselekcjonowanych japońskich samochodów, poddanych modyfikacjom wizualnym i technicznym, z Polski, Niemiec, Czech, Holandii, Litwy, a nawet Wielkiej Brytanii, Irlandii i Portugalii.

W tym roku marka opon premium – Yokohama, od samego początku będąca partnerem festiwalu, przygotowała dla uczestników imprezy jeszcze więcej atrakcji. Dla kobiet kochających prędkość i adrenalinę zorganizowane zostaną niedzielne zawody w Drag Racingu, w których panie powalczą o tytuł Queen of Drag. Na stoisku firmowym pokazane zostaną flagowe modele opon letnich HP, UHP oraz przeznaczonych dla motorsportu z linii Advan.

Na stoisku będzie można także zrobić zdjęcia z hostessami i samochodem pokazowym, wziąć udział w quizie i wygrać gadżety od marki Yokohama. Gorąco zapraszamy także do Strefy Japońskiej Kultury, która będzie otwarta w sobotę i niedzielę. Polscy i japońscy artyści, podróżnicy i kucharze przybliżą tu Państwu kulturę Kraju Wschodzącego Słońca. Vira Lysenko przedstawicielka marki Yokohama

 

Strefa Japońskiej Kultury znajdzie się w zadaszonej hali o powierzchni 200 m2, do której prowadzić będzie brama Torii. Odbędą się tu walki samurajów, tameshiwari (rozbijanie cegieł gołą ręką), pokazy japońskiego oręża, strojów, tańców, cosplay’u oraz koncert japońskiego muzyka na tradycyjnym instrumencie Shamisen. Będzie można powalczyć ze sobą na miecze treningowe lub piankowe, pograć w japońskie gry i zabawy, nauczyć się pisać swoje imię japońskim alfabetem, spróbować japońskich przysmaków. Fanów japońskiej motoryzacji z pewnością zainteresują prelekcje na temat różnic w samochodach produkowanych na rynek japoński.

Marka Yokohama wspiera wiele motoryzacyjnych eventów na świecie. W Polsce od 6 lat współpracuje z Japfestem, czyli największym w kraju festiwalem japońskiej motoryzacji. Dotychczasowe edycje imprezy przyciągnęły tysiące fanów japońskich samochodów niemalże z całej Europy. Japfest jako jedyne show motoryzacyjne jest ograniczone tematycznie do aut z jednego kraju oraz ograniczone selekcją zgłoszeń. Podczas imprezy spotykają się entuzjaści wyścigów, driftu, klasyki oraz samochodów pokazowych.

 

Źródło: Yokohama

user photo

Autor

Adrian Januszkiewicz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).