Jakie sprężarki do warsztatu samochodowego? | MOTOFAKTOR

Jakie sprężarki do warsztatu samochodowego?

person Redakcja 24/05/2018

Przemysł motoryzacyjny wymaga nie tylko precyzji, ale przede wszystkim technologii.

Sprężone powietrze to jedno z możliwości, które warunkuje pracę na najwyższych obrotach. Wybierając sprzęt pneumatyczny, trzeba zwrócić uwagę na czynniki odpowiadające za jego wydajność.

 

W branży skupionej wokół motoryzacji potrzebne jest sprężone powietrze o różnorodnych właściwościach ze szczególnym uwzględnieniem podziału na powietrze olejowe i wolne od zanieczyszczeń. Wykonanie prac wykończeniowych bez wykorzystania potencjału technologii napędzanej sprężonym powietrzem byłyby niemalże niemożliwe. Dzięki postępowi technicznemu fabryka lub warsztat samochodowy jest w stanie znacznie usprawnić pracę i jeszcze efektywniej skupić się na precyzji i dbałości o szczegóły.

Zastosowanie sprężonego powietrza w motoryzacji:

  • pompowanie opon
  • prace wykończeniowe w zakresie pokrywania lakierem części samochodowych
  • narzędzia napędzane sprężonym powietrzem
  • zasilanie pomp lakierniczych
  • cięcie plazmowe i spawanie
  • proces filtracji
  • zasilanie powietrzem nowoczesnych i zaawansowanych technologicznie robotów.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze sprzętu pneumatycznego?

Sprężarka powinna być wydajna i generować możliwość pracy dopasowanej do indywidualnych potrzeb. Stwierdzenie to może wydawać się górnolotne i mało precyzyjne, jednakże nie są niemożliwe do osiągnięcia. Sprawdzone rozwiązania, które od lat są udoskonalane i podążają za nowoczesną technologią, okażą się strzałem w dziesiątkę pod warunkiem, że zostaną dobrane pod kątem wykonywanych zadań. Inwestycja w uniwersalne sprężarki będzie opłacalna tylko wówczas, gdy wykonywane usługi będą oscylować wokół podobnych zastosowań.

 

W lakierniach najbardziej opłacalne okazują się sprężarki tłokowe i śrubowe. Głównie przez wzgląd na zapotrzebowanie na ciągły i bezawaryjny przepływ sprężonego powietrza. Pistolety lakiernicze podczas aplikacji farby wymagają precyzji, niezawodności i równomierności, dlatego najlepszą inwestycja będą bezolejowe turbosprężarki.

 

Sprężone powietrze o niskim ciśnieniu jest konieczne w mniejszych warsztatach, gdzie prace realizowane są na obszarze kilku stanowisk. System musi być zaprojektowany i zoptymalizowany w taki sposób, by ciśnienie było równomierne. W zależności od potrzeb opłacalna będzie inwestycja w sprężarki śrubowe smarowane olejem lub sprężarki tłokowe bezolejowe.

 

W miejscach o podwyższonym zanieczyszczeniu należy zadbać o właściwą ochronę powietrza, by zagwarantować komfort pracy, jak i zapewnić optymalne warunki realizowanych usług. Wówczas konieczny jest dobór nie tylko wydajnej sprężarki, ale i odpowiednich rozwiązań filtrujących, na przykład zintegrowany system osuszający.

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).