Jakie marki samochodów i rodzaje napędów najchętniej wybierają Polacy | MOTOFAKTOR

Jakie marki samochodów i rodzaje napędów najchętniej wybierają Polacy

person Joanna Piszcz 12/10/2019

W porównaniu do III kwartału 2018 roku w Polsce znacznie wzrosło zainteresowanie markami Nissan, Volkswagen i Ford - wynika z danych AA AUTO.

W III kwartale 2019 w porównaniu do analogicznego okresu ubiegłego roku w Polsce najbardziej popularne na rynku wtórnym w sieci AA AUTO były modele Opel Insignia (wzrost o 116%), Toyota Auris (o 104%) i Ford Focus (o 96%). Znacznie wzrosło zainteresowanie SUV-ami (wzrost o 97%). W Polsce 69% klientów kupuje samochody z silnikami benzynowymi. Nieznacznie wzrosło zainteresowanie silnikami wysokoprężnymi, których sprzedaż rośnie w szybszym tempie (wzrost o 70% w porównaniu do wzrostu silników benzynowych o 58%).

 

Pięć najlepiej sprzedających się marek w AAA AUTO w ciągu trzech kwartałów 2019 w porównaniu do innych państw V4:

10 najlepiej sprzedających się modeli w AAA AUTO w ciągu trzech kwartałów 2019 w porównaniu do innych państw V4:

Pięć najlepiej sprzedających się nadwozi w AAA AUTO w ciągu trzech kwartałów 2019 w porównaniu do innych państw V4:

10 najlepiej sprzedających się kolorów aut w ciągu 3 kwartałów 2019 w porównaniu do innych państw V4:

Najlepiej sprzedające się samochody wg rodzaju paliwa w AAA AUTO w ciągu trzech kwartałów 2019 w porównaniu do innych państw V4:

Najpopularniejsze rodzaje silnika w komisach AAA AUTO w ciągu trzech kwartałów 2019 w porównaniu do innych państw V4:

Sieć sprzedaży samochodów używanych rozbudowuje oddział w Katowicach, zwiększając powierzchnię sprzedaży i przestrzeń dla klientów. Niedawno ruszył oddział w Łodzi,  do listopada zostaną otwarte oddziały skupu w Tychach i na północy Poznania. W pierwszym kwartale 2020 roku wstępnie zaplanowano otwarcie oddziałów w Bydgoszczy, Kielcach i Tarnowie. Oddziały w Piasecznie pod Warszawą i Krakowie do połowy przyszłego roku zostaną przygotowane do przyszłej sprzedaży używanych pojazdów elektrycznych. Do końca 2020 roku powstanie drugi oddział z pełnym zakresem usług w Warszawie i pierwszy w Gdańsku. W przyszłości zostaną uruchomione oddziały w Rzeszowie, Lublinie lub Rybniku (w Rybniku działa obecnie tylko skup). W przyszłym roku sieć chce rozpocząć skup pojazdów na północy Wrocławia oraz w Gdyni i Toruniu.

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).