Jakie korzyści dla warsztatu dają szkolenia? | MOTOFAKTOR

Jakie korzyści dla warsztatu dają szkolenia?

person Redakcja 3/10/2022

Szkolenia oferowane przez Inter Cars to jedna z najlepszych form podnoszenia kwalifikacji.

Największą część z nich stanowią szkolenia techniczne, w tym między innymi produktowe. To praktyczna wiedza, którą każdy warsztat może przekuć w konkretne korzyści. Aby sprawdzić jakie możliwości otwiera przed mechanikami i niezależnymi serwisami dział szkoleń, przedstawiamy udostępnioną nam rozmowę z Sebastianem Baber – Menedżer ds. Szkoleń w Inter Cars.

Gdzie warsztaty zainteresowane szkoleniem swoich mechaników mogą znaleźć aktualną listę szkoleń?

Sebastian Baber – Menedżer ds. Szkoleń w Inter Cars
Sebastian Baber
Menedżer ds. Szkoleń w Inter Cars

Sebastian Baber: Kompletny zakres tematów znajduje się na stronie szkolenia.intercars.com.pl. Właśnie w tym miejscu regularnie aktualizujemy bazę dostępnych szkoleń. Dzięki temu, że pracujemy na kalendarzu co najmniej półrocznym, warsztaty mogą wybrać najbardziej dogodny dla siebie termin.

Czy szkolenia są płatne?

W naszej ofercie dostępne są zarówno szkolenia bezpłatne, jak i płatne. Dzięki temu jesteśmy w stanie pomóc w zdobywaniu wiedzy przez warsztaty z różnymi budżetami. Z bezpłatnych szkoleń mogą skorzystać też mechanicy, którzy dopiero rozpoczynają z nami współpracę i chcą zobaczyć jak wyglądają takie szkolenia.

Czy szkolenia odbywają się stacjonarnie czy online?

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom warsztatów, w naszej ofercie są zarówno szkolenia stacjonarne, jak i te organizowane online. Co więcej, nawet jeśli uczestnik zadeklarował chęć udziału w takim szkoleniu, a nie może uczestniczyć w nim podczas jego trwania, szkolenie jest nagrywane i mechanik może je odtworzyć po jego zakończeniu. Trzeba pamiętać jednak o tym, że uczestnictwo w trakcie trwania transmisji na żywo, umożliwia zadawanie pytań trenerowi na bieżąco, za pomocą chatu.

 

Poznaj ofertę szkoleń Inter Cars!

Czego dotyczą szkolenia? Jaką wiedzę można dzięki nim zdobyć?

Oferowane przez Inter Cars szkolenia dotyczą głównie kwestii technicznych. Szkolimy mechaników z obsługi skomplikowanych, nowoczesnych urządzeń do obsługi serwisowej samochodów. Dzięki naszym szkoleniom, mechanicy uczą się jak naprawiać, kalibrować i serwisować podzespoły w najnowszych modelach aut. Organizujemy również szkolenia z obsługi samochodów hybrydowych i elektrycznych. Cały czas podążamy za najnowszymi trendami w motoryzacji.

Sala Centrum Szkoleniowego Inter Cars

Jak Inter Cars układa grafik szkoleń? Czy są one dostosowywane do potrzeb warsztatów?

Przygotowując plany szkoleń konsultujemy się z filiami oraz warsztatami. Kontaktujemy się również z dostawcami urządzeń diagnostycznych i narzędzi. Organizując szkolenia, bierzmy pod uwagę sugestię warsztatów i ich potrzeby. Obecnie nasze bogate zaplecze pozwala nam zorganizować szkolenia na każdy temat związany z obsługą, diagnostyką oraz serwisowaniem pojazdów. Nasze możliwości organizacyjne są praktycznie nieograniczone.

Jakie korzyści dla warsztatu daje udział mechaników w takich szkoleniach?

Przede wszystkim rozwija mechaników, którzy dzięki szkoleniom zdobywają umiejętności naprawiania oraz serwisowania coraz nowszych i bardziej skomplikowanych samochodów. Nowe umiejętności pracowników to także nowi klienci oraz większa konkurencyjność warsztatu na rynku. Wykwalifikowana kadra pracowników buduje również wizerunek specjalistów w oczach klientów i zwiększa ich zaufanie. Poprawia także lojalność. Naprawa bardziej skomplikowanych usterek to także większe dochody dla serwisu.

 

Wybierz szkolenie i zarejestruj się!

Jakie inne usługi z zakresu poszerzania wiedzy ma w swojej ofercie Inter Cars?

W naszej ofercie. Lojalni klienci, którzy osiągnęli odpowiedni próg sprzedażowy w Inter Cars, mają do niej bezpłatny dostęp i właściwie bez ograniczeń. Oferujemy również szkolenia reklamacyjne, na których uczymy prawidłowego montażu części oraz obsługi urządzeń diagnostycznych i narzędzi – zgodnie z zaleceniami producenta. Pomaga to przyspieszyć proces naprawy i uniknąć konieczności wielu zwrotów.

Co jeszcze warsztaty powinny wiedzieć na temat szkoleń w Inter Cars?

Na pewno warto pochwalić się naszym nowym Centrum Szkoleń w Czosnowie. Mamy tam wszystko to co jest niezbędne do przeprowadzenia szkoleń z zakresu obsługi serwisowej i diagnostyki samochodów osobowych. Mogę z dumą stwierdzić, ze to jedno z najlepiej wyposażonych warsztatowo miejsc w Polsce. Ogromną zaletą naszego centrum jest również to, że warsztat przed podjęciem decyzji o zakupie urządzenia diagnostycznego lub narzędzi, może wcześniej zapoznać się z nimi u nas i ocenić funkcjonalność każdego z nich.

 

Zapewniamy kompleksowe doradztwo przy doborze wyposażenia warsztatowego. Dzięki czemu, warsztat może w pełni świadomie podjąć decyzję o zakupie konkretnego sprzętu, który będzie dobrze wykorzystany w pracy i przyniesie wymierne korzyści zarówno warsztatowi jak i jego klientom.

 

Oprócz Centrum Szkoleniowego w Czosnowie, jednym z flagowych przedsięwzięć Inter Cars jest Show Car. To samochód ciężarowy z naczepą, w której zorganizowane zostało interaktywna, mobilna sala szkoleniowa. Dzięki czemu, pojazd ten odwiedza wszystkie polskie filie ICSA, techniczne szkoły zrzeszone w Programie  Młode Kadry oraz jesteśmy bliżej mechaników, dzięki czemu nie muszą jechać na drugi koniec Polski, aby wziąć udział w szkoleniu.

Show Car Inter Cars

Dziękuję za obszerna dawkę ciekawych i jednocześnie praktycznych informacji.

Dziękuję.

 

Artykuł sponsorowany przez Inter Cars

user photo

Autor

Redakcja

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).