Jakie elektronarzędzia wybrać, aby służyły przez lata? | MOTOFAKTOR

Jakie elektronarzędzia wybrać, aby służyły przez lata?

person Redakcja 18/06/2021

O tym, co brać pod uwagę kompletując elektronarzędzia mówi Artur Kordowski, Market Manager Würth Polska.

Wyposażenie profesjonalisty różni się od tego, czym dysponuje majsterkowicz amator. Narzędzia do użytku zawodowego są zbudowane z trwalszych materiałów i bardziej ergonomicznie. Wyższa cena sprzętu dla fachowców nie powinna dziwić. Tego typu urządzenia muszą wytrzymać codzienną, wielogodzinną pracę. Dodatkowo dostarczane są zwykle w trwałych walizkach transportowych, które umożliwiają szybkie i wygodne przenoszenie sprzętu.

Zdefiniuj swoje potrzeby

Zestaw narzędzi, którymi posługuje się fachowiec zależy w dużej mierze od profilu jego działalności. Część sprzętu ma jednak charakter uniwersalny i jest niezbędna przedstawicielom wielu branż. Kompletowanie wyposażenia warto zacząć właśnie od nich. Najczęściej używanym elektronarzędziem, które stanowi podstawę pracy każdego profesjonalisty jest wiertarko-wkrętarka. Zawodowcy na przemian wiercący i wkręcający powinni mieć na wyposażeniu dwa lub więcej urządzenia tego typu.

 

Niezbędne elektronarzędzia to także: szlifierki kątowe, młotki SDS plus, wkrętarki udarowe, klucze udarowe, piły szablaste. Fachowcy, dobierając narzędzia pod profil swojej działalności, posiadają często też m.in.: pilarki tarczowe, wyrzynarki, szlifierki trzpieniowe, młoty SDS MAX, obcinaki do rur czy nożyce do blach.

Sprawdź narzędzie w ręku

Wybór sprzętu ułatwiają opinie użytkowników, pojawiające się na forach internetowych lub recenzje, które można przeczytać na branżowych portalach czy w artykułach prasowych. Są jednak właściwości urządzenia, o których najlepiej możemy się przekonać po wzięciu go do ręki. Chodzi na przykład o ciężar, balans czy drgania powodowane przez pracujące elektronarzędzie. Te cechy powinien brać pod uwagę fachowiec, który użytkuje sprzęt na co dzień. Są ważne dla komfortu pracy, a w dłuższej perspektywie nawet dla jego zdrowia. Dlatego warto odwiedzić sklep stacjonarny, gdzie pomocni i profesjonalni doradcy objaśnią charakterystykę sprzętu i pozwolą zapoznać się z nim bliżej.

Redukuj koszty zakupu

Wśród elektronarzędzi, obecnie niezwykle popularne są urządzenia z zasilaniem akumulatorowym. Wydajne i pojemne akumulatory litowo-jonowe spowodowały prawdziwą rewolucję na rynku. Z elektronarzędzi bezprzewodowych można korzystać swobodnie i niezależnie od lokalizacji źródła prądu. Wiodący producenci mają ponad 200 urządzeń tego typu w ofercie. Sprzęt ten nie ustępuje mocą swoim sieciowym odpowiednikom.

 

Wspólną cechą wszystkich renomowanych marek elektronarzędzi jest tzw. platforma akumulatorowa. Chodzi o zastosowanie jednego, wspólnego typu akumulatora do zasilania wielu narzędzi. Dzięki temu redukuje się koszty zakupu sprzętu. Mając parę akumulatorów i przystosowaną do nich ładowarkę, możemy zaopatrywać się kolejno jedynie w same narzędzia.

Chcesz sprzętu na lata? – poznaj charakterystykę urządzenia

Przed zakupem sprzętu warto zapoznać się z jego cechami i właściwościami, szczególnie jeśli oczekujemy, że będzie nam długo służył. Najpierw podejmijmy decyzję, czy wystarczy użycie cięższych elektronarzędzi 18V, czy może potrzebne nam są lżejsze urządzenia 12V. Wielu fachowców korzysta z obu rodzajów narzędzi. Ponadto dobrze spojrzeć na technologię w jakiej wykonane są akumulatory.

 

Odpowiednia konstrukcja umożliwi ich chłodzenie i pozwoli zmniejszyć zużycie energii. Jej oszczędność można osiągnąć też przez wybór urządzenia wyposażonego w silnik bezszczotkowy. W dodatku, to rozwiązanie zapewni elektronarzędziom dużą moc i przedłuży ich żywotność. Dobrze też, żeby sprzęt wyposażony był w specjalistyczną elektronikę, która chroni silnik przed przeciążeniem i przegrzaniem.

Nie kupuj kota w worku

Choć skorzystanie z przypadkowych okazji cenowych nieznanych producentów bywa kuszące, to w dalszej perspektywie może narazić nas na wyższe koszty. Kupując urządzenie nieznanej marki musimy liczyć się z brakiem lub niewielkim asortymentem osprzętu do tych elektronarzędzi. Niespodziewana awaria urządzenia wymusi na nas wydanie kolejnych pieniędzy. Szczególnie w przypadku, gdy kilkuletnia gwarancja okaże się nieegzekwowalna przez wyjście nierenomowanego producenta z rynku.

 

Z tych powodów warto sprawdzać asortyment uznanych marek elektronarzędzi w trakcie kompletowania swojej bazy sprzętowej. Do końca czerwca br. w Würth Polska można zakupić w okazyjnej cenie zestawy COMBO elektronarzędzi M-CUBE. Dostępne są w nich podstawowe narzędzia przeznaczone do profesjonalnego użytku.

 

Pamiętajmy, że korzystanie z propozycji znanych producentów jest opłacalne, bo wiodące marki zapewniają wieloletnią dostępność do akumulatorów, części zamiennych lub dodatkowego osprzętu. Poza tym mamy pewność, że udzielona nam gwarancja zostanie uhonorowana, a sam sprzęt jest wysokiej klasy. Z tego powodu nie warto oszczędzać na elektronarzędziach. To właśnie ich jakość i wytrzymałość pozwolą fachowcowi na bezproblemową oraz płynną działalność.

 

Źródło: Würth Polska

user photo

Autor

Redakcja

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).