Jakie auto może mieć automatyczny hak holowniczy? | MOTOFAKTOR

Jakie auto może mieć automatyczny hak holowniczy?

Firma Steinhof odpowiedziała na kilka podstawowych wątków związanych z automatycznym hakiem holowniczym z kulą W13. Kto może z nią legalnie jeździć?

Rozwój motoryzacji przynosi nieustanne zmiany, również w dziedzinie akcesoriów. Steinhof regularnie aktualizuje swoją ofertę. Ostatnim dodatkiem do asortymentu jest nowa kula holownicza oznaczona symbolem W13. Produkt dedykowany jest dla klientów, którzy kładą nacisk na funkcjonalność, wygląd oraz trwałość.

W13 to nie tylko kula haka holowniczego wypinana automatycznie

Kula holownicza automatycznie wypinana to jeden z kluczowych produktów oferowanych przez Steinhof. Jest to model, który pasuje do wielu różnych samochodów i cieszy się uznaniem kierowców ze względu na solidną konstrukcję, estetyczne wykonanie oraz zabezpieczenie kuli przed przypadkowym wypięciem.

Klienci mogą wybierać między dwoma popularnymi systemami wypinanych kul, czyli pionowym lub poziomym. Jednak największą innowacją jest nowy system mocowania za pomocą specjalnego sworznia ryglującego do gniazda. Montaż haka holowniczego polega na włożeniu kuli do gniazda, po czym automatycznie zatrzaskuje się ona. Aby ją zdemontować, wystarczy użyć pokrętła. Dzięki takiemu rozwiązaniu, korzystanie z haków holowniczych staje się wygodniejsze i bardziej komfortowe.

Jednak na bardziej zaawansowanym poziomie rozwoju haków holowniczych, obecnie Steinhof oferuje model W13. Jest to propozycja dedykowana osobom, które pragną mieć kulę haka holowniczego zawsze pod ręką. Gotowa do użycia w zaledwie kilkanaście sekund, wystarczy tylko nacisnąć jeden przycisk.

Kula W13 i jeden przycisk

Steinhof stawia na to, aby obsługa haków holowniczych była łatwa i przyjemna. Kula haka holowniczego W13 wyposażona jest w mechanizm umożliwiający wykonywanie większości prac za nas za pomocą jednego przycisku zamontowanego przy montażu całego elementu.

Aby skorzystać z haka holowniczego do transportu platformy rowerowej Veturo lub ciągnięcia przyczepki, wystarczy wcisnąć odpowiedni przycisk. Po usłyszeniu sygnału dźwiękowego, mechanizm zaczyna otwierać się, a po chwili kula wysuwa się spod zderzaka. W ostatnim etapie otwierania należy delikatnie pociągnąć za hak, aby go zabezpieczyć w pozycji gotowej do użycia.

Fot. Steinhof

Jak ukryć hak holowniczy? Wystarczy ponownie nacisnąć przycisk w bagażniku, a W13 automatycznie schowa się za zderzakiem. Dzięki temu kula haka jest lepiej zabezpieczona przed warunkami atmosferycznymi i jest legalna we wszystkich krajach Unii Europejskiej.

W jakich autach można stosować hak W13?

Oferta modeli samochodów, do których można łatwo zamontować hak holowniczy Steinhof, stale się rozszerza. Obecnie głównym filarem są Audi i Škoda, czyli jedne z najbardziej popularnych marek w Polsce. Posiadacze Audi mają do wyboru szeroki zakres opcji. Hak W13 idealnie pasuje do wielu modeli, takich jak:

  • Q7 II (4MB) (07/2015 – 2019)
  • Q7 II (4MB, facelift) (2019 – )
  • A4 Allroad (B9, Quattro) (2016 – )
  • Q8 (07/2018 – )
  • Q5 (FY, Quattro, również S-line) (02/2017 – )

Osoby korzystające na co dzień ze Škody mogą również rozważyć opcję automatycznego haka holowniczego. Warto zwrócić uwagę na modele:

  • Kamiq (NW4) (07/2019 – )
  • Kodiaq (również AdBlue, również wersja z systemem smart) (2016 – )
  • Karoq (2WD/4WD) (2017 – )
  • Superb III Kombi (również 4WD, również Scout) (03/2015 – )
  • Octavia IV (2020 – , również wersja z systemem smart) (01/2020 – )

„Hak holowniczy jest bardzo popularnym akcesorium wśród kierowców. Jednak w przypadku samochodów z drugiej ręki nie za każdym razem możemy kupić auto z wyposażeniem, które w stu procentach odpowiada naszym wymaganiom. Często zdarza się, że to właśnie hak holowniczy jest tym, czego najmocniej brakuje. Dlatego W13 w pierwszej kolejności trafia do modeli o bardzo dużej popularności nad Wisłą. Dzięki temu z łatwością możemy poprawić funkcjonalność naszego ulubionego Audi lub Škody– podsumowuje Mariusz Fornal, ekspert marki Steinhof.

Źródło: Steinhof

 

Chcesz być na bieżąco z naszymi informacjami? 

belka Wiadomości Google

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).