Jak zadbać o platformę rowerową i rower po podróży? | MOTOFAKTOR

Jak zadbać o platformę rowerową i rower po podróży?

person Adrian Januszkiewicz 28/07/2022

Steinhof rekomenduje kilka dobrych praktyk, które pomogą zadbać o platformę rowerową, a także o nasze jednoślady.

Dłuższa wycieczka rowerowa jest przygodą! Parkingi przy atrakcjach turystycznych, wyprawy gruntowymi drogami do leśnych parkingów, czy podróż samochodem autostradą. Każda z tych aktywności zostawia ślady na rowerach i platformie rowerowej. Dlatego po powrocie do domu dobrym nawykiem jest gruntowne czyszczenie sprzętu, żeby służył on dzielnie przez wiele lat.

Ostrożnie z ciśnieniem wody

Gdy nasze jednoślady zabrudzą się w trakcie podróży lub mają na sobie ślady rowerowej eskapady, trzeba przywrócić im blask. Jest to ważne przede wszystkim ze względów praktycznych, ponieważ czyste mechanizmy działają wydajniej i są mniej podatne na uszkodzenia. Satysfakcjonujący efekt wizualny można nazwać skutkiem ubocznym troski o sprzęt.

 

Podczas mycia roweru, Steinhof rekomenduje ostrożność z ciśnieniem wody. Zbyt mocny strumień z lancy, może uszkodzić przewody hamulcowe, łożyska, czy łańcuch. Jeśli już chcemy korzystać z myjni samoobsługowej pierwsze opłukanie najlepiej zrobić bardzo delikatnie. Optymalny jest wąż ogrodowy i niskie ciśnienie wody, do tego gąbka, szmatki i odpowiednie preparaty do czyszczenia oraz smarowania między innymi łańcucha w rowerze.

Jak zadbać o platformę rowerową Veturo?

Nawet najlepszy sprzęt od czasu do czasu wymaga konserwacji i pielęgnacji. Bagażniki rowerowe Veturo również potrzebują regularnego doglądania. Sprawdzenie kompletności uchwytów, zapinek, śrubek i oświetlenia po każdej trasie jest dobrym nawykiem. Gdy pojawią się niedociągnięcia, szeroka gama części do bagażników Veturo pozwala szybko i tanio uzupełnić braki.

 

Platformy rowerowe można myć zamocowane na haku holowniczym przy okazji pielęgnacji nadwozia samochodu lub po zdjęciu z kuli haka. Do czyszczenia powierzchni bardzo dobrze nadają się wszystkie preparaty do konserwacji i mycia nadwozia. Dobrze jest przeznaczyć kilkanaście minut na gruntowną pielęgnację, żeby zawsze mieć do dyspozycji czysty i gotowy do użytku bagażnik rowerowy Veturo – mówi Mariusz Fornal, z działu technicznego firmy Steinhof.

 

Źródło: Steinhof

user photo

Autor

Adrian Januszkiewicz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).