Jak wybrać urządzenie do dynamicznej wymiany oleju? | MOTOFAKTOR

Jak wybrać urządzenie do dynamicznej wymiany oleju?

person Redakcja 4/06/2020

Liqui Moly wskazuje czym się kierować przy wyborze urządzenia do dynamicznej wymiany oleju.

Szukasz nowego pomysłu na usługi i rozważasz zakup urządzenia do dynamicznej wymiany oleju?

Słusznie już blisko 20% pojazdów jest wyposażona w “automat”. Tak się składa że tylko dynamiczna wymiana oleju i płukanie skrzyni detergentem daje pewność bezawaryjnej eksploatacji skrzyni automatycznej. Olej należy wymieniać dynamicznie co każde 60 000 kilometrów.

 

Wybór maszyny to nie łatwa sprawa. Warto zaznaczyć, że zakup nieodpowiedniego urządzenia może być bardzo kosztowny. Dlatego warto poznać cechy jakie musi spełniać dobra i bezpieczna maszyna do dynamicznej wymiany oleju.

Dobre urządzenie powinno posiadać następujące cechy:

 1. Przede wszystkim, powinno automatyczne rozpoznawać kierunek przepływu oleju. W innym wypadku łatwo popełnić błąd i doprowadzić do awarii skrzyni.
 2. Urządzenie musi mieć możliwość aplikacji detergentu płuczącego. Płukanie bardzo często niweluje szarpanie i niewłaściwą pracę mechatroniki.
 3. Automat powinien mieć dokładne wagi do oleju świeżego, zużytego jak i detergentu.
 4. Urządzenie powinno być wyposażone w niezawodną pompę o zmiennym wydatku. A to dlatego że ciśnienia w różnych skrzyniach są różne a maszyna musi mieć możliwość automatycznej adaptacji ciśnienia do ciśnienia pompy konkretnej skrzyni.
 5. Urządzenie powinno posiadać dwie pompy aby skutecznie oddzielić obiegi świeżego i zużytego oleju.
 6. Urządzenie musi mieć czujnik temperatury oleju. Ten element jest niezbędny, ponieważ olej zmienia swoją objętość wraz ze zmianą temperatury.
 7. Dobra maszyna powinna mieć możliwość płukania przewodów, ponieważ niektóre oleje nie mogą być ze sobą mieszane.
 8. Urządzenie powinno dawać możliwość pracy w systemie manualnym i automatycznym. Ta cecha jest szczególnie istotna jeżeli w warsztacie często zmienia się operator urządzenia.
 9. Urządzenie powinno być wyposażone w funkcję „by pas” w przypadku braku zasilania. Gdy urządzenie blokuje przepływ oleju po wyłączeniu zasilania z pewnością dojdzie do zatarcia skrzyni biegów.
 10. Obowiązkowo w urządzeniu powinny znajdować się wzierniki świeżego i starego oleju. To na ich podstawie operator uznaje, że proces wymiany powinien się zakończyć.
 11. Baza danych pojazdów to atrybut znacząco ułatwiający pracę z urządzeniem. Znajdziemy w niej gdzie, przy pomocą których złączek możemy się podłączyć do konkretnego samochodu.
 12. Najważniejszą cechą urządzenia jest jego niezawodność. Niesprawność urządzenia podczas procesu dynamicznej wymiany oleju może mieć bardzo kosztowne konsekwencje.
 13. Samo urządzenie to nie wszystko. Optymalnie gdy z wraz z nim, klient otrzymuje wsparcie doświadczonego technika, który jest zawsze pod telefonem i służy fachową radą. W świecie idealnym dobrze by było gdy dostawca oprócz samego urządzenia i wsparcia technika zadbał o przyszłe zlecenia w formie, bannerów, kampanii i wyszukiwarki warsztatów.
 14. Na koniec warto wspomnieć, że do dobrego urządzenia należy stosować oleje najlepszej jakości. W innym wypadku cała procedura nie ma sensu.

 

I tak się składa że wszystkie te punkty spełnia urządzenie Liqui Moly Geartronic 2 eksploatowane na olejach Liqui Moly.

 

Można to sprawdzić!

 

Chcesz zobaczyć praktyczny pokaz urządzenia Liqui Moly w swoim warsztacie?

 

Jeżeli tak to kontakt z przedstawicielami Liqui Moly można nawiązać TUTAJ.

 

Chcesz wiedzieć więcej zerknij tu:

Artykuł sponsorowany przez Liqui Moly

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).