Jak poprawnie wymienić oponę – wideo | MOTOFAKTOR

Jak poprawnie wymienić oponę – wideo

person Redakcja 2/07/2019

Aby wyjść naprzeciw oczekiwaniom rynku i odpowiedzieć na pytania wielu warsztatów oponiarskich, PZPO przygotował wideo szkoleniowe przedstawiające prawidłową wymianę opon.

Między innymi, o tym, jak uniknąć częstych błędów, które wciąż przydarzają się w serwisach, opowiada jeden z ekspertów w dziedzinie wymiany opon – Ryszard Marcinkowski.

 

Ta teoretycznie prosta czynność, w praktyce, w wielu warsztatach, wciąż przeprowadzana jest niedbale. Okres wakacyjny, gdy ilość pracy znacząco spada, w porównaniu z jesiennymi i wiosennymi szczytami, to idealny czas na szkolenie serwisantów. PZPO, szerząc wiedzę na temat obsługi opon, chce wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa na polskich drogach. W czasie jazdy autostradą, opona obraca się ponad 1000 razy na minutę, a w wakacje na takich drogach ruch jest największy. Tu nie ma miejsca na pomyłkę serwisu, czy uszkodzenie opon w warsztacie. Za każdy taki błąd tragiczne konsekwencje mogą spaść na kierowców i ich pasażerów.

Jesteśmy pewni, że poprawa jakości usług serwisowych, przede wszystkim poprzez przestrzeganie przez warsztaty procedur, opracowanych przez ekspertów PZPO, wpłynie nie tylko na bezpieczeństwo na drogach, ale również opłaci się samym warsztatom. Jeździmy coraz lepszymi samochodami i tylko warsztaty oferujące obsługę na najwyższym poziomie, mogą liczyć na lojalność zadowolonych klientów, zarówno tych indywidualnych, jak i flotowych. Piotr Sarnecki Dyrektor Generalny Polskiego Związku Przemysłu Oponiarskiego

 

W dużej część warsztatów, mimo że posiadają one nowoczesne urządzenia, wciąż zdarzają się błędy, a czasem dochodzi nawet do uszkodzenia opony. Najczęstsze problemy, pojawiające się po nieprawidłowej wymianie ogumienia, to pogorszenie przyczepności, ryzyko pęknięcia opony w czasie jazdy, złe prowadzenie, znoszenie auta na boki, wibracje i hałasy podczas jazdy oraz nierównomierne zużycie bieżnika lub wręcz znaczne przyśpieszone zużycie opony.

Jeśli po wymianie opon samochód jeździ odczuwalnie gorzej niż wcześniej, w żadnym wypadku nie ignorujmy pierwszych objawów. Im szybciej zareagujemy, tym straty będą mniejsze. Piotr Sarnecki

Inicjatywa PZPO jest ściśle związana z projektem certyfikowania serwisów oponiarskich. Materiał wideo może służyć wszystkim warsztatom, nie tylko do celów szkoleniowych, ale również stanowi dobry wstęp dla przygotowań do uzyskania Certyfikatu Oponiarskiego PZPO i TUV SUD. Pełne instrukcje wzorcowej wymiany opon, dla wszystkich typów pojazdów, znajdują się na stronie www.certyfikatoponiarski.pl.

 

Źródło: PZPO

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).