Jak odstraszyć dzikie zwierzęta od samochodu?

Jak odstraszyć dzikie zwierzęta od samochodu?

person Joanna Piszcz 20/10/2022

Na polskim rynku pojawił się VIONN GO - urządzenie, wydając odpowiednie dźwięki, odstrasza dzikie zwierzęta od drogi i minimalizuje ryzyko kolizji z autem.

Niedoszacowane statystyki

Dane dotyczące wypadków z udziałem dzikich zwierząt w Polsce są niedoszacowane. W 2021 roku policja odnotowała 266 wypadków, w których zginęło 14 osób, a 295 zostało rannych. Co ważne, do tej kategorii zaliczane są jedynie sytuacje, gdy na miejscu zdarzenia znaleziono potrącone zwierzę, a pomijane te, w których do wypadku doszło w wyniku nagłego manewru na widok sarny czy łosia.

 

Według ekspertów nie wszystkie kolizje ze zwierzętami są zgłaszane policji czy ubezpieczycielom i realnie jest ich kilkanaście razy więcej. W Niemczech, gdzie większy odsetek aut posiada ubezpieczenie autocasco, odnotowywanych jest blisko 250 tys. wypadków pomimo lepszej infrastruktury drogowej.

Jak uchronić się przed wypadkiem z udziałem dzikich zwierząt?

Kierowcy udając się w podróż drogami, które przecinają się z lasami, podejmują ryzyko spotkania na nich sarny, jelenia czy dzika. Przydrożne ogrodzenia czy specjalnie przygotowane przejścia dla zwierząt nie poprawiają sytuacji ze względu na zbyt ograniczone ich stosowanie – nie ma ich przy lokalnych drogach.

Na rynku brakowało uniwersalnego rozwiązania tego problemu, dostępnego dla wszystkich. Teraz polscy kierowcy mogą wsiadać do swojego auta z większym spokojem, dzięki inteligentnemu urządzeniu VIONN GO, które wykorzystuje nieznaną wcześniej technologię, aby utrzymać zwierzęta z dala od nadjeżdżających pojazdów. Co ważne, nie traumatyzując tych zwierząt, a jedynie skutecznie je odstraszając. Produkt przeszedł pozytywnie wiele testów i korzysta z niego już tysiące kierowców na całym świecie. Natasha Chughtai VIONN GO

Innowacja w bezpieczeństwie drogowym

VIONN GOUrządzenie VIONN GO jest wyposażone w gwizdek emitujący specjalnie opracowaną przez firmę częstotliwość dźwiękową, która jest odbierana przez dzikie zwierzęta, takie jak sarny, jelenie czy dziki, za niepokojącą, co sprawia, że trzymają się one z dala od źródła tego dźwięku. Gadżet charakteryzuje się łatwością instalacji oraz użytkowania.

 

Wystarczy zarejestrować produkt na stronie internetowej producenta oraz przymocować go do podwozia samochodu. Urządzenie posiada czujnik ruchu, który monitoruje aktywność samochodu. To oznacza, że po zamontowaniu można o nim zapomnieć, ponieważ zostanie automatycznie aktywowany po uruchomieniu silnika auta. Nie wymaga on również demontażu przed skorzystaniem z myjni automatycznej.

 

W przypadku VIONN GO nie trzeba też martwić się o warunki atmosferyczne, ponieważ urządzenie będzie działać przez cały rok bez względu na deszcz czy śnieg. Poza tym jest ono zasilane wewnętrznym źródłem energii, objętym przez firmę dwuletnią gwarancją.

 

Urządzenie zostało już sprawdzone w testach w kilku krajach. Producent zapewnia, że w przypadku, gdy pomimo zastosowania urządzenia dojdzie do jakiegoś wypadku z udziałem zwierząt, to pokryje on koszty naprawy w wysokości do 10 tys. zł.

 

Źródło: VIONN

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).