Jaguar Racing wznawia współpracę z Castrolem | MOTOFAKTOR

Jaguar Racing i Castrol wznawiają długoterminową partnerską współpracę strategiczną w Mistrzostwach Świata ABB FIA Formuły E.

W Światowym Dniu Pojazdów Elektrycznych Jaguar Racing potwierdził wznowienie długoterminowej współpracy z marką Castrol w ramach Mistrzostw Świata ABB FIA Formuły E, kontynuując ich udaną współpracę w sporcie motorowym, która trwa od lat 80.

 

Castrol ma nadal wspierać zespół dzięki fachowej wiedzy technicznej na torach wyścigowych i poza nimi, dążąc do tego, by marka Jaguar Racing zdobywała jeszcze więcej punktów, miejsc na podium oraz wygranych wyścigów poprzez zwiększenie wydajności układu napędowego za sprawą lekkich smarów i olejów o niskim współczynniku tarcia.

 

Jaguar Racing czerpie korzyści z dotychczas używanego oleju przekładniowego do pojazdów elektrycznych Castrol, który zwiększył osiągi, zarówno w przypadku chłodzenia, jak i zmniejszenia zużycia w wyniku tarcia. Zespoły wspólnie opracowują nowy olej napędowy na nadchodzące sezony, który ma jeszcze lepiej usprawnić osiągi za sprawą chłodzenia oraz konstrukcji komponentów w modelu Jaguara I-TYPE.

Wznowienie naszego partnerstwa z Jaguar Racing jest świadectwem naszych wspólnych celów. Osiąganie granic możliwości naszych olejów silnikowych Castrol w trudnych warunkach wyścigu Formuły E to idealny sposób na opracowanie technologii pojazdów elektrycznych przyszłości. Chcemy zachęcać do szybszego wdrażania pojazdów elektrycznych poprzez spełnianie oczekiwań klientów, takich jak np. dłuższa jazda na jednym ładowaniu, które przedstawia nasz ostatni raport „Accelerating the EVolution” (Przyspieszenie popularyzacji samochodów elektrycznych). AS Ramchander wiceprezes ds. marketingu w Castrol
Cieszymy się, że Castrol będzie kontynuować współpracę z marką Jaguar Racing. Mamy wspólną wizję zrównoważonego rozwoju, innowacji, osiągów i technologii. Wykorzystanie wiodącej wiedzy fachowej i produktów zwiększających osiągi w Jaguar Racing ma kluczowe znaczenie dla naszego rozwoju wydajności układu napędowego zarówno w pojazdach wyścigowych, jak i w przyszłych pojazdach marki Jaguar Land Rover. Współpraca z Castrol, która ma na celu poznanie, w jaki sposób oleje do pojazdów elektrycznych mogą zapewnić maksymalne korzyści dla naszych zastosowań w wyścigach, odgrywa kluczową rolę w zwiększeniu osiągów i wydajności. James Barclay dyrektor zespołu wyścigowego w Panasonic Jaguar Racing

 

Źródło: Jaguar Racing

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).