Jaguar I-Pace fabrycznie na oponach Continental | MOTOFAKTOR

Jaguar I-Pace fabrycznie na oponach Continental

person Adrian Januszkiewicz 7/12/2021

Jaguar Land Rover wybrał letnie opony Continental PremiumContact 6 na oryginalne wyposażenie do swojego w pełni elektrycznego SUV-a I-PACE.

W 22-calowych oponach o indeksie nośności XL (extra load) zastosowano ochronę przed przebiciem ContiSeal. Opona PremiumContact 6 została specjalnie zaprojektowana pod kątem dynamicznego prowadzenia i komfortu jazdy, a także krótkiej drogi hamowania i wyjątkowej stabilności na zakrętach, nawet przy dużych prędkościach. W 2021 r. model PremiumContact 6 (205/55 R 16 V) zajął pierwsze miejsce w kompleksowym teście opon letnich przeprowadzonym przez ADAC.

 

ContiSeal to technologia, która umożliwia kierowcom bezpieczną jazdę, nawet w przypadku, gdy opona została przebita. Bardzo elastyczna polimerowa warstwa ochronna umieszczona po wewnętrznej stronie opony w ciągu ułamków sekundy zamyka wnikające ciała obce i w ten sposób niezawodnie uszczelnia uszkodzone miejsce. Możliwe jest to nawet wtedy, gdy ciało obce nie znajduje się już w oponie. Struktura molekularna tej warstwy pozwala skutecznie uszczelnić przebicia o średnicy nawet do 5 mm. Dzięki temu można zapobiec skutkom około 80% wszystkich przebić.

 

W 2020 r. sześciu z dziesięciu największych producentów pojazdów elektrycznych na świecie zaufało oponom zaprojektowanym przez Continental.

 

Opony homologowane do Jaguara I-PACE (dostępne również do nabycia u dealerów): Continental PremiumContact 6, 255/40 R22 103V XL.

 

Źródło: Continental

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).