Jacob H. Welch w zarządzie LKQ | MOTOFAKTOR

LKQ Corporation ogłosiła dzisiaj, że powołała Jacoba H.Welcha z ValueAct Capital do swojego zarządu.

Welch swoją nową funkcję obejmuje od dzisiaj (12.08.2020).

Cieszymy się, że możemy powitać Jake'a w zarządzie LKQ. Doświadczenie Jake'a w zarządzaniu inwestycjami i doświadczenie na rynku publicznym dodatkowo uzupełnią różnorodne umiejętności i doświadczenie naszego Zarządu. Z niecierpliwością czekamy na jego wkład, podczas współpracy z kierownictwem nad budowaniem długoterminowej wartości dla wszystkich naszych interesariuszy, w tym naszych akcjonariuszy. Joseph M. Holsten prezes LKQ Corporation

 

Welch jest partnerem w ValueAct Capital, jednym z największych akcjonariuszy LKQ. Wcześniej pełnił funkcję dyrektora w firmie Armstrong Flooring, Inc., gdzie był członkiem Komisji ds. Wynagrodzeń i Komisji Finansowej. Przed dołączeniem do ValueAct Capital w sierpniu 2009 r. Welch pracował jako analityk w The Blackstone Group w jej oddziale private equity w Nowym Jorku. Posiada dyplom licencjata z wyróżnieniem na Harvard College i jest posiadaczem tytułu CFA.

ValueAct Capital inwestuje w wielkie firmy, które potrafią poruszać się po zmianach, które mają potencjał do długoterminowego tworzenia wartości. Od dawna podziwiamy trzy wiodące na rynku firmy LKQ, a ostatnio kierownictwo i odnowione skupienie się zarządu na doskonałości operacyjnej dodały nam otuchy. To świetna podstawa do dalszego wzrostu przychodów, zysków i przepływów pieniężnych w nadchodzących latach. Miałem okazję spotkać się z wieloma członkami kierownictwa i zarządu i jestem pod wrażeniem ich długoterminowej wizji LKQ jako wiodącego dostawcy części i prawdziwego partnera dla swoich klientów. Cieszę się, że mogę dołączyć do zarządu i nie mogę się doczekać współpracy z kierownictwem i innymi członkami zarządu. Jacob H. Welch

 

ValueAct Capital posiada około 7% pozostających w obrocie akcji zwykłych LKQ. W związku z powołaniem Welcha do zarządu Spółka i ValueAct zawarły Umowę Nominacji i Współpracy, która zostanie złożona jako część Raportu Bieżącego na Formularzu 8-K.

 

Źródło: LKQ Corporation

user photo

Autor

Adrian Januszkiewicz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).