Izera - zaprezentowano polską markę aut elektrycznych | MOTOFAKTOR

Izera - zaprezentowano polską markę aut elektrycznych

person Adrian Januszkiewicz 28/07/2020

Spółka ElectroMobility Poland oficjalnie zaprezentowała prototypy polskiej marki EV o nazwie Izera oraz jej logo.

Za nami oficjalna prezentacja efektów pracy spółki ElectroMobility Poland powołanej na mocy współpracy energetycznych spółek Skarbu Państwa. Nowa marka samochodowa będzie nosić nazwę „Izera”, która nawiązuje do Gór Izerskich będących pasmem górskim w Sudetach Zachodnich. Ich łagodne grzbiety miały być inspiracją do kształtów zaprezentowanych prototypów, a także rodzinnego charakteru marki, ponieważ ich łagodność ma sprzyjać rodzinnym, pieszym wycieczkom. Z kolei występujące w nich czyste powietrze nawiązywać do ekologicznego profilu marki.

 

Logo marki ma nieco złożoną symbolikę. Diament znajdujący się pośrodku ma symbolizować kompas. Jak przyznał Piotr Zaremba, dyrektor zarządu ElectroMobility Poland, ze względu na to, że kompas ma za zadanie wyznaczanie kierunku, to pasuje on do wizerunku marki, która chce wyznaczać kierunek w elektromobilności. Z kolei otaczające ten kompas „nawiasy” mają symbolizować dłonie odwołujące się do opieki kojarzonej z rodziną.

 

Po zaprezentowaniu oficjalnej nazwy i logo nowej polskiej marki motoryzacyjnej, gospodarze prezentacji przeszli do omawiania wyglądu zaprezentowanych prototypów o nadwoziu hatchback i SUV.

 

Poza Piotrem Zarębą oficjalnej prezentacji marki Izera dokonali Jarosław Kulczycki (dziennikarz), Tadeusz Jelec (projektant samochodowy, związany m.in. z Jaguarem, i konsultant ElectroMobility Poland), Roberto Piatti (dyrektor zarządzający Torino Design) i Łukasz Maliczenko (dyrektor ds. rozwoju technicznego produktu w ElectroMobility Poland).

 

Początek produkcji samochodów Izera ma ruszyć w 2023 r. Mamy więc już dwie marki aspirujące do bycia polskimi producentami aut elektrycznych. Wcześniej swoją wizję zaprezentowała FSO Syrena z Kutna SA.

 

Źródło: ElectroMobility Poland

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).