IX Mistrzostwa Mechaników – finał obejrzysz w internecie! | MOTOFAKTOR

IX Mistrzostwa Mechaników – finał obejrzysz w internecie!

Tegoroczny finał Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników w czasach koronawirusa przenosi się do internetu.

Zmagania najlepszych młodych mechaników odbędą się 15 września (wtorek) od godz. 10:00 i będzie można je śledzić na platformie streamingowej Twitch, profilu konkursu na Facebooku, jak również na profilach społecznościowych partnerów konkursu. Dzień wcześniej do rywalizacji w sieci staną mechanicy zawodowi.

 

Mistrzostwa Mechaników pod patronatem Mobil, KRAMP i AkzoNobel to jeden z najbardziej prestiżowych i największy konkurs dla młodych i zawodowych mechaników w Polsce.

 

Finał IX Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników miał odbyć się w tradycyjnej formie podczas targów Poznań Motor Show 2020. Jednak po ich odwołaniu i przeniesieniu rywalizacji do internetu, Mistrzostwa nie opuszczają stolicy Wielkopolski. Studio IX finału Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników znajduje się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, trzy minuty spaceru od hali, w której przez minione lata poznawaliśmy laureatów kolejnych edycji konkursu. 15 września z poznańskim studiem połączy się kilkuset młodych i zawodowych mechaników i lakierników, opiekunów oraz ekspertów z firm partnerskich, w tym Mobil, KRAMP, FILTRON, AkzoNobel, JohnDeere, UTP i febi.

Pod patronatami Ministerstw oraz na przekór Covid-19

Rangę wydarzenia podkreśla fakt, że IX Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników odbywają się pod patronatem Ministerstwa Rozwoju. Kategorię Młody Mechanik Maszyn Rolniczych honorowym patronatem objął Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi – Jan Krzysztof Ardanowski, natomiast kategorię iElektromobilni honorowym patronatem objął Minister Klimatu – Michał Kurtyka. Ambasadorem konkursu jest Grzegorz Duda, wielokrotny mistrz w rajdach oraz gospodarz programów „Garaż Dudy” i „101 napraw” w TVN Turbo.

Włożyliśmy ogrom siły, pracy i energii, żeby pomimo Covid-19 zrealizować to wydarzenie na najwyższym poziomie. Liczymy, że do kibicowania przyłączy się wielu uczniów i szkół, bo razem możemy więcej. Biorąc pod uwagę planowane rozwiązania techniczne, pod wieloma względami będziemy pionierami wśród ogólnopolskich konkursów edukacyjnych. Mocnym filarem projektu jest Akademia Młodego Mechanika, nasza e-platforma szkoleniowa, którą uruchomiliśmy jeszcze przed pojawieniem się pandemii.

Prezes V8 Team - Adrian Dekowski

Mimo trudnej dla wszystkich sytuacji, nie poddajemy się. Działamy w zmienionej formule, dostosowanej do potrzeb i otaczającej nas rzeczywistości. Nie zmieniło się tylko jedno – profesjonalizm i zaangażowanie organizatorów Mistrzostw.

Dyrektor Grupy Produktów, Grupa MTP - Dariusz Wawrzyniak

Testy online, pytania ekspertów i Duda Challenge

15 września poznamy zwycięzców konkursu w kategoriach Młody Mechanik, zainicjowanej przez producenta olejów Mobil, Młody Mechanik Maszyn Rolniczych, Młody Lakiernik, iElektromobilni oraz Mechanik Zawodowy. Uczestnicy finału będą rozwiązywać testy online, inne dla każdej kategorii, oraz odpowiadać na pytania przygotowane przez partnerów merytorycznych Mistrzostw. Podczas finału odbędzie się również test z zasad bezpieczeństwa, przygotowany przez Yanosika oraz Policję.

 

Dodatkową atrakcję przygotował Grzegorz Duda, ambasador Mistrzostw i gospodarz programów na antenie TVN Turbo. Ekipa Grzegorza Dudy to znakomici profesjonaliści. Jednak podczas finału popełnią kilka błędów podczas serwisowania auta. Uczniowie kibicujący finalistom będą musieli odgadnąć, co zostało zrobione źle. Czas do ogłoszenia nazwisk laureatów (około 13:30) urozmaicą rozmowy z pedagogami, którzy przygotowywali młodych mechaników do rywalizacji oraz z partnerami konkursu. Najbardziej aktywne szkoły podczas transmisji otrzymają płyny do dezynfekcji rąk i powierzchni od Chemia8.

Koronawirus mocno pokrzyżował plany, ale zarówno w Polsce i we Włoszech ludzie robią wszystko, żeby ograniczyć wpływ pandemii na realizację ważnych projektów, a do takich z pewnością należą Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników. Uważamy, że takie inicjatywy są doskonałym miejscem do szukania młodych talentów i motorem dla rozwoju życiowej pasji. ExxonMobil wspiera Mistrzostwa od pierwszej edycji, wprowadziliśmy do konkursu kategorię dla szkół, a organizacja finału Mistrzostw w internecie oraz przy wykorzystaniu możliwości e-platformy Akademia Młodego Mechanika to właściwa decyzja.

Europe Field Marketing Advisor z ExxonMobil - Pietro Ghinelli

Rekordowe zainteresowanie konkursem

W eliminacjach do IX Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników wzięło udział blisko 2900 uczestników. Najwięcej, ponad 1000 dwuosobowych zespołów uczniowskich, zgromadziła zainicjowana przez ExxonMobil kategoria Młody Mechanik. Kolejne kilkaset osób walczyło o udział w finałach innych kategorii – Młody Mechanik Maszyn Rolniczych, Młody Lakiernik i Mechanik Zawodowy. Awans wymagał udzielenia poprawnej odpowiedzi na co najmniej 24 z 30 pytań przygotowanych przez partnerów Mistrzostw i Grzegorza Dudę, ambasadora konkursu.

 

Organizatorzy wydarzenia to V8 Team i Grupa MTP. IX Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników wspierają partnerzy: producent olejów Mobil – inicjator kategorii Młody Mechanik, Kramp – największy europejski dostawca części zamiennych i akcesoriów dla branży rolniczej, FILTRON, febi, Yanosik, Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy w Bydgoszczy, Farnell, Chabin, Best-Pol, producent ciągników i maszyn rolniczych John Deere, Briggs&Stratton – producent silników benzynowych chłodzonych powietrzem, największy w Polsce miesięcznik rolniczy TOP AGRAR, nowy magazyn rolniczy Profi oraz AkzoNobel, Rupes, AnestIwata, LOCO, LCO, Chemia8, Duda Motorsport, TÜV SÜD Polska, PZM, ProfiAuto, VRTechnology, Kongres MOVE oraz Fundacja Cooperatio, zrzeszająca ekspertów, przedstawicieli organizacji branżowych i firm współpracujących na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz promujących rozwój edukacji technicznej.

 

Oglądaj finał IX Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników na żywo! 15 września 2020, początek transmisji od 9:00, start rywalizacji około 10:00.
Platforma streamingowa Twitch
Profil konkursu na Facebooku

#WracamyDoGry
#WiedzaOdpornaNaKoronawirusa

 

Źródło: Mobil

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).