IVECO zdominowało ETRC w sezonie 2019 | MOTOFAKTOR

IVECO zdominowało ETRC w sezonie 2019

IVECO wygrało Wyścigowe Mistrzostwa Europy Pojazdów Ciężarowych FIA 2019 (ETRC), zdobywając tytuły zarówno w klasyfikacji zespołowej, jak i indywidualnej.

Firma IVECO po raz kolejny zwyciężyła w Wyścigowych Mistrzostwach Europy Pojazdów Ciężarowych FIA 2019 (ETRC), powtarzając sukces z poprzedniego roku. Zespół Die Bullen von IVECO zdominował mistrzostwa, obejmując prowadzenie już w pierwszej rundzie na torze w Misano i utrzymując swoją pozycję przez cały sezon. Zdobycie tytułu mistrzowskiego zostało przypieczętowane zwycięstwem w przedostatniej rundzie w Le Mans, która odbyła się tydzień przed finałowymi zawodami Grand Prix w Jaramie.

Dzięki nadzwyczajnemu występowi Jochena Hahna, który zanotował 13 zwycięstw — przynajmniej jedno podczas każdej rundy — i 18 miejsc na podium, marka IVECO zajęła pierwsze miejsce w klasyfikacji kierowców. Hahn zdobył tytuł Mistrza Europy po raz szósty w swojej karierze. Z kolei Steffi Halm, w swoim drugim sezonie w roli liderki zespołu Schwabentruck, 11-krotnie stawała na podium i poprawiła, najlepszą jak do tej pory, zeszłoroczną szóstą lokatę, zajmując czwarte miejsce w klasyfikacji końcowej kierowców.

Jesteśmy niezwykle dumni ze znakomitych rezultatów osiągniętych przez zespół Die Bullen von IVECO oraz nasze samochody ciężarowe Stralis, które — niezawodnie spisując się na trasach — po raz kolejny potwierdziły możliwość rywalizacji na najwyższym poziomie. Był to wspólny wysiłek całej ekipy — wielu techników, inżynierów i mechaników, którzy współpracowali z kierowcami. Kolejny tytuł w Wyścigowych Mistrzostwach Europy Pojazdów Ciężarowych jest efektem tej współpracy. Gratulacje dla wszystkich!

dyrektor ds. pojazdów użytkowych i specjalnych IVECO - Gerrit Marx

Firma IVECO wzięła udział w ETRC 2019 jako techniczny sponsor Die Bullen von IVECO — wspólnej ekipy zespołów Hahn Racing i Schwabentruck. Drugi z wymienionych teamów reprezentuje markę od 10 lat, natomiast zespół Hahn startuje wyścigowym pojazdem ciężarowym Stralis trzeci rok z rzędu. Marka udostępniła ekipie wyścigową ciężarówkę Stralis 440 E 56 XP-R o masie 5,3 tony, napędzaną zaprojektowanym przez FPT Industrial silnikiem IVECO Cursor 13 o imponującej mocy 1180 KM. Pojazdy te zostały specjalnie zaprojektowane i wyposażone tak, aby mogły rozwijać maksymalną dozwoloną regulaminem sportowym prędkość wynoszącą 160 km/h.

Po raz kolejny mamy zaszczyt wyposażyć samochody ciężarowe Stralis zespołów Schwabentruck i Hahn Racing w „serce" pod maską. Nasz silnik Cursor 13 został zaprojektowany specjalnie z myślą o tych zawodach. W wymagających warunkach charakteryzuje się równowagą między wydajnością a wytrzymałością i doskonałe współgra z umiejętnościami zespołów. To kolejny dowód na doskonałą jakość naszych produktów, będącą rezultatem ich nieustannego ulepszania.