IVECO zdominowało ETRC w sezonie 2019 | MOTOFAKTOR

IVECO wygrało Wyścigowe Mistrzostwa Europy Pojazdów Ciężarowych FIA 2019 (ETRC), zdobywając tytuły zarówno w klasyfikacji zespołowej, jak i indywidualnej.

Firma IVECO po raz kolejny zwyciężyła w Wyścigowych Mistrzostwach Europy Pojazdów Ciężarowych FIA 2019 (ETRC), powtarzając sukces z poprzedniego roku. Zespół Die Bullen von IVECO zdominował mistrzostwa, obejmując prowadzenie już w pierwszej rundzie na torze w Misano i utrzymując swoją pozycję przez cały sezon. Zdobycie tytułu mistrzowskiego zostało przypieczętowane zwycięstwem w przedostatniej rundzie w Le Mans, która odbyła się tydzień przed finałowymi zawodami Grand Prix w Jaramie.

 

Dzięki nadzwyczajnemu występowi Jochena Hahna, który zanotował 13 zwycięstw — przynajmniej jedno podczas każdej rundy — i 18 miejsc na podium, marka IVECO zajęła pierwsze miejsce w klasyfikacji kierowców. Hahn zdobył tytuł Mistrza Europy po raz szósty w swojej karierze. Z kolei Steffi Halm, w swoim drugim sezonie w roli liderki zespołu Schwabentruck, 11-krotnie stawała na podium i poprawiła, najlepszą jak do tej pory, zeszłoroczną szóstą lokatę, zajmując czwarte miejsce w klasyfikacji końcowej kierowców.

Jesteśmy niezwykle dumni ze znakomitych rezultatów osiągniętych przez zespół Die Bullen von IVECO oraz nasze samochody ciężarowe Stralis, które — niezawodnie spisując się na trasach — po raz kolejny potwierdziły możliwość rywalizacji na najwyższym poziomie. Był to wspólny wysiłek całej ekipy — wielu techników, inżynierów i mechaników, którzy współpracowali z kierowcami. Kolejny tytuł w Wyścigowych Mistrzostwach Europy Pojazdów Ciężarowych jest efektem tej współpracy. Gratulacje dla wszystkich! Gerrit Marx dyrektor ds. pojazdów użytkowych i specjalnych IVECO

 

Firma IVECO wzięła udział w ETRC 2019 jako techniczny sponsor Die Bullen von IVECO — wspólnej ekipy zespołów Hahn Racing i Schwabentruck. Drugi z wymienionych teamów reprezentuje markę od 10 lat, natomiast zespół Hahn startuje wyścigowym pojazdem ciężarowym Stralis trzeci rok z rzędu. Marka udostępniła ekipie wyścigową ciężarówkę Stralis 440 E 56 XP-R o masie 5,3 tony, napędzaną zaprojektowanym przez FPT Industrial silnikiem IVECO Cursor 13 o imponującej mocy 1180 KM. Pojazdy te zostały specjalnie zaprojektowane i wyposażone tak, aby mogły rozwijać maksymalną dozwoloną regulaminem sportowym prędkość wynoszącą 160 km/h.

Po raz kolejny mamy zaszczyt wyposażyć samochody ciężarowe Stralis zespołów Schwabentruck i Hahn Racing w „serce" pod maską. Nasz silnik Cursor 13 został zaprojektowany specjalnie z myślą o tych zawodach. W wymagających warunkach charakteryzuje się równowagą między wydajnością a wytrzymałością i doskonałe współgra z umiejętnościami zespołów. To kolejny dowód na doskonałą jakość naszych produktów, będącą rezultatem ich nieustannego ulepszania. Annalisa Stupenengo prezes FPT Industrial

ETRC 2019 - klasyfikacja końcowa:

Kierowcy:

 

1. Jochen Hahn (IVECO) — 370 pkt.

2. Antonio Albacete (MAN) — 268 pkt.

3. Adam Lacko (Freightliner) — 261 pkt.

4. Steffi Halm (IVECO) — 212 pkt.

5. Sascha Lenz (MAN) — 192 pkt.

 

Zespoły:

 

1. Die Bullen Von IVECO — 627 pkt.

2. Löwen Power — 510 pkt.

3. Buggyra Racing 1969 — 395 pkt.

4. Tankpool 24 Racing — 280 pkt.

5. Reboconort Truck Racing Team — 193 pkt.

 

Źródło: IVECO

user photo

Autor

Adrian Januszkiewicz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).