ITD przyłapała kierowcę pod wpływem narkotyków | MOTOFAKTOR

ITD przyłapała kierowcę pod wpływem narkotyków

person Adrian Januszkiewicz 8/04/2022

24-letni mężczyzna kierował ciężarówką pod wpływem amfetaminy. "Wpadł" w trakcie rutynowej kontroli ITD na drodze krajowej nr 91.

We wtorek (5 kwietnia) inspektorzy ze starogardzkiego oddziału WITD w Gdańsku zatrzymali w Gniewie na drodze krajowej nr 91 ciągnik siodłowy z naczepą. Ciężarówką przewożono masło. Uwagę inspektorów zwróciło dziwne zachowanie kierowcy. W trakcie kontroli mężczyzna był pobudzony i nie mógł skupić się na rozmowie. 24-latek przyznał, że palił marihuanę oraz zażywał amfetaminę. Ostatni raz miał brać narkotyki w wieczór poprzedzający kontrolę. Od dwóch lat pracował jako kierowca zawodowy. Tłumaczył się dużą ilością pracy i przemęczeniem. Twierdził, że miał już wypadek z powodu zaśnięcia za kierownicą.

 

Analiza czasu pracy wykazała, że mężczyzna rzeczywiście jeździ bardzo często. W okresie objętym kontrolą, miał tylko 2 dni wole od pracy, co doprowadziło do licznych naruszeń czasu pracy.

 

Na miejsce kontroli zostali wezwani funkcjonariusze Policji. Badanie narkotesterem potwierdziło, że mężczyzna jest pod wpływem amfetaminy. W trakcie prowadzonych czynności policjanci ujawnili należący do kierowcy woreczek z białą substancją. 24-latkowi grozi odpowiedzialność karna. Natomiast wobec przewoźnika zostało wszczęte postępowanie administracyjne w celu nałożenia kary pieniężnej.

 

Źródło: GITD

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).