ITD kontrolował wywrotki w Siechnicach | MOTOFAKTOR

ITD kontrolował wywrotki w Siechnicach

person Adrian Januszkiewicz 13/08/2021

Dolnośląscy inspektorzy ITD sprawdzili ciężarówki przewożące materiały sypkie ulicami Siechnic. Przewozy realizowano z naruszeniem przepisów.

W środę (11 sierpnia) inspektorzy wrocławskiej Inspekcji Transportu Drogowego przy wykorzystaniu mobilnej linii diagnostycznej oraz motocykli prowadzili kontrolne w Siechnicach. Zatrzymano 4 wywrotki. We wszystkich ładunek sypki nie był zabezpieczony plandeką. Pojazdy skierowane zostały do punktu kontrolnego z wagą przy ul. Średzkiej we Wrocławiu. Jedna z kontrolowanych ciężarówek znacznie przekraczała dopuszczalną masę całkowitą. Pojazd wraz z ładunkiem ważył 39,80t, czyli prawie o 8 ton więcej od przepisowej normy. Za duży był również nacisk osi napędowej – o blisko 7 ton.

 

Dwoma z kontrolowanych pojazdów przewożono odpady pochodzące z inwestycji budowlanej. Pojazdy nie były oznakowane wymaganą tablicą “ODPAD” z przodu pojazdu. Dodatkowo z silnika jednej z wywrotek wyciekały płyny eksploatacyjne, zastrzeżenia budził stan opon i oświetlenia. Zatrzymano jej dowód rejestracyjny. Kierowcy zostali ukarani mandatami karnymi. Wobec przedsiębiorców wszczęto postępowania administracyjne. Kontrole przeprowadzono po skargach, które wpłynęły od władz Siechnic.

Źródło: GITD

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).