IONITY przyspiesza rozbudowę swojej sieci szybkiego ładowania | MOTOFAKTOR

IONITY przyspiesza rozbudowę swojej sieci szybkiego ładowania

person Adrian Januszkiewicz 25/11/2021

Do 2025 r. liczba stacji ładowania IONITY ma wzrosnąć z aktualnych 400 (w tym dwóch już czynnych w Polsce, przy autostradzie A1) do ponad 1000.

Sieć IONITY wykorzystuje europejski standard ładowania Combined Charging System (CCS), a także technikę 800 V, która pozwala „uwolnić” pełen potencjał ładowania Porsche Taycan – z mocą do 270 kW. A dzięki usłudze ładowania Porsche Charging Service użytkownicy modelu Taycan korzystają na stacjach szybkiego ładowania IONITY ze standaryzowanej, znacząco obniżonej stawki (obecnie to 0,33 euro za kilowatogodzinę).

 

Widzimy wyraźny rozwój elektromobilności i związanej z nią infrastruktury szybkiego ładowania. Zakładamy, że 50% samochodów Porsche dostarczanych na całym świecie w 2025 r. będzie miało napęd częściowo lub w pełni elektryczny. Do końca dekady ma być to już ponad 80%. Inwestując w spółkę joint venture IONITY, wysyłamy klientom ważny sygnał, jeszcze bardziej zwiększając komfort i wygodę podróżowania autem elektrycznym – powiedział Oliver Blume, prezes zarządu Porsche AG.

 

Udziałowcami IONITY są: BMW Group, Mercedes-Benz AG, Ford Motor Company, Hyundai Motors wraz z firmą KIA oraz Volkswagen Group z Audi i Porsche. Wkrótce dołączy do nich także spółka inwestycyjna Blackrock.

Strategia IONITY 2.0: większa sieć, znacznie większa wygoda

W przyszłości stacje ładowania IONITY mają być lokalizowane nie tylko wzdłuż europejskich autostrad, ale także w pobliżu dużych miast i przy ruchliwych drogach krajowych. Każda z nich ma oferować od 6 do 12 punktów ładowania. Ponadto plany rozwojowe zakładają uzupełnienie o dodatkowe punkty istniejących lokalizacji o wysokim zapotrzebowaniu na ładowanie.

 

IONITY planuje też znaczące zwiększenie wygody i poszerzenie palety usług w ramach flagowej koncepcji Oasis. W tym celu firma zamierza pozyskać więcej gruntów pod parki ładowania oraz wprowadzić własne usługi cateringowe i sklepy.

Usługa ładowania Porsche Charging Service – blisko 200 tysięcy punktów ładowania

Usługa ładowania Porsche Charging Service zapewnia kierowcom z całego świata dostęp do stacji ładowania należących do różnych dostawców, w tym IONITY. Obecnie ich baza w 20 krajach Europy liczy prawie 200 tys. punktów. Wśród nich jest około 6500 punktów ładowania DC o mocy powyżej 50 kW DC. Rozliczanie za usługę odbywa się centralnie, za pośrednictwem Porsche. Oprócz partnerstwa z siecią IONITY producent sportowych aut planuje tworzyć własne stacje szybkiego ładowania wzdłuż najważniejszych europejskich szlaków komunikacyjnych.

 

Z kolei dzięki programowi Porsche Destination Charging klienci marki mogą bezpłatnie ładować swoje elektryczne i hybrydowe Porsche w najpopularniejszych lokalizacjach. Obecnie zapewnia on dostęp do ponad 2700 punktów ładowania AC w ponad 70 krajach (w tym 69 punktów w Polsce), m.in. w wybranych hotelach, restauracjach, na lotniskach, w centrach handlowych, klubach sportowych i przystaniach. Sieć systematycznie wzbogaca się o nowe lokalizacje.

Źródło: Porsche

user photo

Autor

Adrian Januszkiewicz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).