Inwestycje Bridgestone w Stargardzie | MOTOFAKTOR

Inwestycje Bridgestone w Stargardzie

person Adrian Januszkiewicz 26/10/2018

Bridgestone Europe zakończył właśnie rozbudowę fabryki opon ciężarowych w Stargardzie i zapowiada kolejne inwestycje.

Efektem obecnej rozbudowy jest hala o powierzchni 6000 m², w której uruchomiono nowoczesny mikser mieszanki gumy. W ubiegłym roku firma ogłosiła nowy plan inwestycyjny, którego celem jest zwiększenie produkcji o 25% w Bridgestone Stargard. Modernizacja będzie realizowana w latach 2019 – 2021. Dzięki niej możliwe będzie zwiększenie produkcji, poszerzenie asortymentu i odpowiedzenie na potrzeby klientów. Szczegóły projektu zostały podane po raz pierwszy na konferencji w Stargardzie.

Projekt 5k Expansion

Ciągle rosnący popyt na produkty premium Bridgestone skłonił firmę do przyspieszenia nowych inwestycji pozwalających na zwiększenie produkcji. W ramach ogłoszonego w październiku 2017 roku programu, który w skali europejskiej wart jest ponad 250 mln euro, Bridgestone zaplanował kolejną modernizację fabryki w Stargardzie w latach 2019 – 2021. Projekt „BSST 5k Expansion” dotyczyć będzie stopniowej rozbudowy zakładu, dzięki której produkcja opon ciężarowych wzrośnie o 25% – z 4000 do około 5000 dziennie. Pozwoli to na umocnienie pozycji największego na świecie producenta opon i wyrobów z gumy.

 

Nowy plan inwestycyjny przewiduje powiększenie powierzchni fabryki, uruchomienie nowych pras wulkanizacyjnych oraz rozbudowę kontroli jakości. Pierwszy etap inwestycji zostanie zrealizowany pomiędzy marcem 2019 roku a lutym 2020 roku i będzie się wiązał z wybudowaniem nowej infrastruktury. Druga faza, polegająca na wyposażeniu zakładu w nowe maszyny, potrwa od stycznia 2019 roku do marca 2021 roku.

Nasze projekty inwestycyjne to, obok rozbudowy fabryki, także stałe wdrażanie najnowocześniejszych technologii produkcji opon. Jako największy producent opon i wyrobów z gumy na świecie chcemy się ciągle rozwijać, aby dostarczać naszym klientom produkty najwyższej jakości, m.in. takie jak nowa gama opon do pojazdów ciężarowych Ecopia H002. Piotr Kozłowski dyrektor fabryki Bridgestone w Stargardzie

Nowy Mikser

W lipcu 2017 roku rozpoczęła się warta niemal 21 mln euro rozbudowa jednego ze skrzydeł zakładu. W nowym budynku o powierzchni 6000 m² stanął nowoczesny mikser umożliwiający produkcję mieszanki gumowej najwyższej jakości. Obecnie trwają testy jakościowe mieszanek oraz szkolenia operatorów, a produkcja rozpocznie się już jesienią 2018 roku.

Fabryka w Stargardzie jest jednym z najnowocześniejszych zakładów produkcyjnych japońskiego koncernu. Na powierzchni ponad 160 000 m² produkowane są wysokiej jakości opony do samochodów ciężarowych i autobusów. Powstają tu m.in. najnowocześniejsze, paliwooszczędne opony serii Ecopia H002 oraz pasy bieżnika Bandag do bieżnikowania opon. Fabryka produkuje ogumienie dla klientów na całym świecie, w tym największych producentów pojazdów, jak: Daimler, IVECO, Volvo czy Scania.

 

Wybudowana w 2009 r. fabryka jest jednym z 4 zakładów produkcyjnych Bridgestone Corporation w Polsce. Przez 9 lat firma zainwestowała w Stargardzie już ponad 350 mln euro.

 

Źródło: Bridgestone

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).