Inter Cars zaprasza do programu Battery Point | MOTOFAKTOR

Inter Cars zaprasza do programu Battery Point

person Adrian Januszkiewicz 14/12/2020

Wspólnie z firmą Clarios, producentem akumulatorów VARTA, Inter Cars rozpoczął projekt Battery Point.

Wejdź na stronę www.batterypoint.pl i sprawdź szczegóły dotyczące tego jakie korzyści proponuje program.

 

Korzyści dla kierowców to:

 

 • profesjonalna wymiana akumulatora,
 • bezpieczeństwo,
 • komfort i wygoda,
 • fachowe doradztwo,
 • niezawodność,
 • prosty i szybki sposób dokonania usługi.

 

Korzyści dla warsztatów:

 

 • ogólnopolska reklama usługi,
 • szeroka kampania promocyjna w Internecie,
 • obecność w bazie polecanych i rekomendowanych warsztatów,
 • wsparcie marketingowe,
 • budowanie i ocieplanie relacji warsztat-kierowca.

Cel projektu

Według badań przeprowadzonych w 2019 r. przez MotoDatę i dotyczących analizy rynku osobowego, aż 54% użytkowników, którzy mieli problem z akumulatorem, kupiło i wymieniło go samodzielnie. Jednak, czynność ta z roku na rok staje się coraz bardziej skomplikowana, a wszystko to przez coraz bardziej zaawansowane systemy elektroniczne stosowane w pojazdach. Program Battery Point to ogólnopolska, szeroko realizowana kampania informacyjno-reklamowa, której celem jest przestroga kierowców przed niepożądanymi skutkami domowej wymiany akumulatora oraz wsparcie i eksperckie doradztwo w zakresie:

 

 • doboru odpowiedniego akumulatora,
 • wyjaśnienia potrzeby posiadania i rodzaju kabli rozruchowych,
 • możliwości wyboru profesjonalnej realizacji usługi,
 • przedstawienia kierowcom gotowej listy sprawdzonych warsztatów, do których mogą się udać w chwili konieczności wymiany akumulatora.
Wspólnie z firmą Clarios, właścicielem marki VARTA, zbudowaliśmy narzędzie, którego zadaniem jest wspieranie kierowców potrzebujących usługi wymiany akumulatora. Mamy nadzieję, że doświadczenie takich marek jak VARTA i Inter Cars, pomoże klientom podjąć właściwą decyzję w chwili konieczności wymiany akumulatora i zwrócą się z tym problemem do jednego z rekomendowanych przez nas warsztatów. Michał Adamaszek Dyrektor Segmentu Akumulatory, odpowiedzialny za rozwój projektu

 

Jak sprawdzić napięcie akumulatora, czy regeneracja tej części samochodu to opłacalny zabieg, czy typ prostownika ma znaczenie? Te wszystkie pytania nurtują coraz częściej każdego z nas. W materiałach przygotowanych dla klientów biorących udział w programie Battery Point, kierowcy znaleźć mają pomoc i doradztwo, zarówno w zakresie wyboru najlepszych warsztatów w swojej okolicy jak i porad dotyczących eksploatacji i zakupu odpowiedniego akumulatora.

 

Dzięki temu mają być pewni, że usługa zostanie wykonana zgodnie ze sztuką, a samochód nie dozna, w związku z wymianą,  żadnych nieprzewidzianych usterek. Warsztaty natomiast biorące udział w programie, dzięki rekomendacjom, zyskać mają nie tylko ogólnokrajową reklamę, ale również coś w rodzaju gwiazdki profesjonalisty, któremu można zaufać.

Akumulator – serce całej elektroniki

Rola akumulatora w samochodach w ostatnich latach niesłychanie wzrosła. Jest on coraz bardziej eksploatowany. Musi zasilać coraz większą ilość odbiorników energii elektrycznej zapewniających komfort, rozrywkę czy ekologiczne rozwiązania jak system Start-Stop.

 

Dzięki projektowi Battery Point kierowcy w łatwy i szybki sposób mają znaleźć serwis, w którym przeprowadzą diagnostykę lub wymianę akumulatora.

 

Zrobić to mają w sposób bezpieczny i niewymagający zbędnych kontaktów, które w dobie panującej pandemii, zgodnie z zalecaniami służb sanitarnych, należy ograniczyć do minimum.

Dodatkowy atut programu

Maja to być materiały poradnikowe, poruszające szeroko rozumiane aspekty motoryzacji związane z układem elektrycznym samochodu. Uczestnicy akcji znaleźć mają w nich odpowiedzi np. na pytania:

 

 1. Jak otworzyć zamek centralny, gdy padł akumulator?
 2. Jak dobrać kable rozruchowe?
 3. Czy warto kupować polskie akumulatory?
Według badań rynkowych przeprowadzonych przez firmę Clarios , 34% akumulatorów sprawdzanych w warsztatach w całej Europie, było w złym stanie technicznym i wymagało wymiany. Zdajemy sobie jednak sprawę z tego, że kierowcy potrzebują pomocy już nie tylko w zakresie wymiany akumulatora, ale coraz częściej oczekują profesjonalnej obsługi, doradztwa i fachowej wiedzy w całym okresie jego eksploatacji Jako właściciel marki VARTA, od lat wspieramy profesjonalne warsztaty, dostarczamy właściwy produkt, wiedzę oraz narzędzia, aby zapewnić kierowcom usługi najwyższej jakości. Magdalena Broszkiewicz Marketing Manager z firmy Clarios

 

Dzięki stronie www.batterypoint.pl, materiałom video na Youtube, na FB i innych materiałom publikowanym w social media, oraz mailingom, wykorzystując wiedzę ekspertów kojarzonych z motoryzacją, organizatorzy programu chcieliby, aby te kanały stały się nośnikiem wiedzy, platformą najlepszych relacji i praktyk, skupiających wokół siebie, właścicieli warsztatów, mechaników i kierowców.

 

Źródło: Inter Cars

user photo

Autor

Adrian Januszkiewicz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).