Inter Cars wciąż walczy z Petyą – dzień trzeci | MOTOFAKTOR

Inter Cars wciąż walczy z Petyą - dzień trzeci

person Adrian Januszkiewicz 29/06/2017

Firma Inter Cars wciąż stara się naprawić problem jaki nastąpił po ataku hakerskim na serwis spółki. Termin zakończenia prac naprawczych nie jest jeszcze znany.

W związku z awarią zamawianie części u dystrybutora Inter Cars S.A. jest wciąż utrudnione. Z informacji, jakie Motofaktor.pl otrzymał od spółki sytuacja nie uległa jeszcze poprawie w porównaniu z dniem wczorajszym. Nie wiadomo również kiedy prace naprawcze nad serwisem dobiegną końca.

 

Zamawianie części jest mimo to możliwe za sprawą Katalogu Online IC, choć nie w każdym przypadku.

W momencie gdy w katalogu mamy już pełny koszyk i chcemy zamówić "wrzucone" do niego części pojawia się błąd i nie możemy doprowadzić zamówienia do końca. Bartosz Gerłowski przedstawiciel Serwisu blacharsko-lakierniczego Gerłowscy w Łomży

 

Przypominamy, że we wtorek 27.06.2017 r. doszło do licznych ataków hakerskich, których ofiarami padły firmy m.in. w Polsce i na Ukrainie, a wśród nich Inter Cars. Okazało się, że był to wirus typu ransomware – Petya. Blokuje on komputery i domaga się okupu. Może atakować nawet nowoczesne systemy operacyjne, takie jak Windows 10 i sam rozprzestrzenia się po sieci.

 

O ewentualnych zmianach sytuacji serwisu internetowego spółki Inter Cars S.A. Motofaktor.pl będzie informował na bieżąco.

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).