Inter Cars podsumowuje projekt Battery Point | MOTOFAKTOR

Inter Cars podsumowuje projekt Battery Point

person Adrian Januszkiewicz 11/03/2021

Projekt Battery Point ukazujący, jak ważne jest odpowiednie dbanie o akumulator, cieszył się dużym zainteresowaniem odbiorców.

„Zapali, czy nie zapali?” – przed takim dylematem zostało postawione młode małżeństwo, rozpoczynające w mroźny dzień podróż samochodem do szpitala, w którym ma urodzić się ich dziecko. W tak ważnym dniu auto nie zawiodło. Było tak m.in. dlatego, że bez zarzutu spisał się nowy akumulator, który przed sezonem zimowym został profesjonalnie zamontowany w warsztacie.

 

Film przedstawiający powyższą historię został już wyświetlony ponad 650 tys. razy w serwisie YouTube (stan na 04.03.2021 r.). Produkcja powstała w ramach cyklu krótkich filmów pt. „Elektryzujące historie”.

 

Projekt Battery Point – realizowany wspólnie z firmą Clarios, producentem akumulatorów VARTA – to akcja mająca na celu zmianę przyzwyczajeń konsumenta i zachęcenie kierowców do zakupu akumulatora z bezpośrednim montażem w serwisie. Zadaniem projektu jest uświadomienie kierowcom o konieczności dbania o akumulator. Z kolei dla warsztatów uczestnictwo w akcji wiąże się z przypływem dodatkowych klientów w trudnym czasie pandemii.

Akumulator jest sercem silnika i samochodu. To dzięki niemu możemy spokojnie ruszyć w dowolną podróż, nawet podczas największych mrozów. Zużywanie się baterii to naturalny proces. Jednak wymiana i wybór odpowiedniego akumulatora już nie jest taka łatwa i oczywista. Michał Adamaszek Dyrektor Segmentu Akumulatory z Inter Cars

Sprawny akumulator ułatwia życie

Battery Point to projekt z zakrojoną na szeroką skalę kampanią reklamową. Poza opisaną już historią krótkiego filmu pt. „Czy zdąży do szpitala?!”, w akcji przedstawione są także inne ważne dla kierowców i ich pasażerów wydarzenia. To m.in. krótki film „Mamusia się nie denerwuje” – wyświetlony przez użytkowników serwisu YouTube blisko 500 tys. razy (stan na 04.03.2021 r.). Historia przedstawia teściową oczekującą na przyjazd zięcia. Tym razem – z uwagi na niesprawny akumulator – samochód nie ruszył.

Ta historia została ukazana w sposób humorystyczny, m.in. z uwagi na stereotypowe postrzeganie relacji między teściową a zięciem. Żarty żartami, ale niesprawny akumulator w okresie zimowym niejednokrotnie doprowadzał do napięć między członkami rodziny. Wielu z nas może przywołać w pamięci historie wynikające z niesprawnego akumulatora, m.in. spóźnienie się do pracy, odwołanie rodzinnego wyjazdu, brak terminowego odbioru dzieci ze szkoły. Przykłady można mnożyć. Dlatego w projekcie Battery Point staramy się pokazać, czasem poważnie, a czasem z przymrużeniem oka, jak ważna jest właściwa troska o akumulator. Sprawny akumulator po prostu ułatwia życie. Joanna Król Z-ca Dyrektora ds. PR i Komunikacji Międzynarodowej Inter Cars

 

Dotychczas w projekcie opublikowano siedem odcinków, w tym jeden z ambasadorem Inter Cars, Bartoszem Ostałowskim. Wszystkie historie wyświetlono blisko 2 mln razy (1 955 947 – stan na 04.03.2021 r.).

Projekt Battery Point to nie tylko krótkie filmy zachęcające do wymiany akumulatorów. To także inicjatywa pełniąca ważną funkcję edukacyjną, która przybliża wagę profesjonalnej wymiany akumulatorów. Ewentualna wymiana akumulatora poza warsztatem to m.in. ryzyko jego niewłaściwego doboru, czy też ryzyko uszkodzenia instalacji elektronicznej. Michał Adamaszek

 

Dzięki wymianie akumulatora w profesjonalnym warsztacie kierowca może być pewny, że akumulator został dostosowany do samochodu, zamontowano sprawdzone i oryginalne produkty, a usługa objęta jest gwarancją.

Battery Point szerzej

Battery Point to wspólne przedsięwzięcie Inter Cars i Clarios, producenta akumulatorów VARTA, które ma ułatwiać życie kierowcy. W przypadku problemów z akumulatorem szybko i łatwo znajdzie on idealnie rozwiązanie, które pozwoli mu uporać się z awarią.

 

Kierowca ma wówczas trzy możliwości, aby jak najkorzystniej dla siebie rozwiązać problem z akumulatorem. W takiej sytuacji kierowca może:

 

  • za pośrednictwem wyszukiwarki samodzielnie znaleźć serwis w swojej okolicy i umówić się na wizytę. W warsztacie zakupi odpowiedni akumulator, który zostanie wymieniony przez mechanika;
  • zadzwonić na specjalną infolinię i wszystkie pozostałe formalności (wybór akumulatora, umówienie wizyty w serwisie) zostawić w rękach obsługi technicznej;
  • wybrać akumulator w sklepie wraz z opcją wymiany w warsztacie. Wówczas realizacja zamówienia następuje w ciągu 24 godzin.

 

Battery Point to bardzo potrzebny projekt. Z tego powodu cała akcja wsparta została ogólnokrajową kampanią w mediach. Reklamy Battery Point można było usłyszeć w stacjach radiowych o zasięgu krajowym, widoczne były również na kilku portalach aukcyjno-sprzedażowych, w najpopularniejszych wyszukiwarkach internetowych oraz w formie wideo w serwisie YouTube i na Facebooku.

 

Całe przedsięwzięcie wsparte zostało również przez motoryzacyjnych influencerów, m.in. przez Zachara (kanał „Zachar OFF”).

 

Źródło: Inter Cars

user photo

Autor

Adrian Januszkiewicz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).