Inter Cars: niewielki wzrost wartości sprzedaży w czerwcu | MOTOFAKTOR

Inter Cars: niewielki wzrost wartości sprzedaży w czerwcu

person Adrian Januszkiewicz 10/07/2017

O 1,5 proc. wzrosła sprzedaż Grupy Inter Cars, największego polskiego dystrybutora, w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku. W czerwcu spółka padła ofiarą międzynarodowego ataku hakerskiego.

Łącznie wartość sprzedaży w czerwcu 2017 roku w Polsce wyniosła 300,2 mln zł, podczas gdy w czerwcu 2016 było to 295,9 mln zł. Przychód ze sprzedaży całej Grupy Inter Cars wyniósł 422 mln zł i był tylko o 0,7 proc. wyższy niż w analogicznym miesiącu roku ubiegłego. Dla porównania – w maju 2017 przychód ze sprzedaży całej Grupy Inter Cars wyniósł 462,7 mln zł i był o 16,5 proc. wyższy niż w analogicznym miesiącu roku ubiegłego.

 

Po pierwszym półroczu roku wartość sprzedaży Grupy Inter Cars wynosi 2,538 mld zł i jest o 9,6 proc. wyższa niż w analogicznym okresie 2016.

 

Sprzedaż zagranicznych spółek dystrybutora jest o 6,4 proc. wyższa niż przed rokiem, a łączna wartość sprzedaży sięgnęła 194,8 mln zł. Najwyższy wzrost odnotowano w Mołdawii (305,7 proc.), w Estonii (38,3 proc.) i w Słowenii (25,9 proc.). Straty poniosły spółki na Słowacji (-4,6 proc.), w Chorwacji (-2,8 proc), w Rumunii (-2,3 proc.) i na Litwie (-0,8 proc.).

 

Szczegółowe dane prezentujemy w poniższej tabeli:

Źródło: Inter Cars

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).