Inter Cars kontra Petya – czy widać światełko w tunelu? | MOTOFAKTOR

Inter Cars kontra Petya - czy widać światełko w tunelu?

person Adrian Januszkiewicz 30/06/2017

Prace nad serwisem internetowym Inter Cars S.A. po ataku hakerskim nadal trwają. Jak informuje spółka, sytuacja stopniowo się poprawia.

Serwis internetowy Inter Cars S.A. po wtorkowym ataku wirusa Petya wciąż nie jest w pełni sprawny. Klienci spółki starają się zamawiać części przez Katalog Online IC, co nie w każdym przypadku kończy się powodzeniem. Zgodnie z informacjami, jakie podała nam spółka, prace nad naprawą serwisu internetowego trwają, a sytuacja ulega stopniowej poprawie. Problemy z Katalogiem Online IC spółka tłumaczy jego możliwymi problemami z wydajnością, spowodowanymi pracami naprawczymi.

 

Przypominamy, że od wtorku 27.06.2017 r. nie działa sprawnie serwis internetowy spółki Inter Cars S.A., a problemy spowodowane są serią ataków hakerskich, których ofiarami padły firmy m.in. w Polsce i na Ukrainie, a wśród nich Inter Cars. Winny jest wirus wirus typu ransomware – Petya, który blokował komputery i domagał się wypłaty okupu. Może atakować nawet nowoczesne systemy operacyjne, takie jak Windows 10 i sam rozprzestrzenia się po sieci.

 

Od tego dnia na stronie spółki widnieje oficjalny komunikat: “Informujemy, że w dniu dzisiejszym w wyniku zakłócenia funkcjonowania systemów teleinformatycznych Grupy Kapitałowej Inter Cars S.A. nastąpiła przerwa w działaniu systemów sprzedażowych Spółki i jej podmiotów zależnych. Aktualnie trwają prace zmierzające do ustalenia zakresu problemu oraz przywrócenia funkcjonalności systemów. Przerwa w działaniu systemów teleinformatycznych Grupy Kapitałowej Inter Cars S.A. została najprawdopodobniej spowodowana międzynarodowym atakiem hakerskim, o którym informowały dzisiaj rządy niektórych państw oraz światowe środki masowego przekazu. Spółka poinformowała o sprawie polskie organy ścigania”.

 

Z kolei dzisiaj (30.06.2017) Inter Cars S.A. opublikował na swoim profilu na Facebooku następujący komunikat: “Szanowni Klienci, dziękujemy, że jesteście z nami. Sprzedaż w Polsce oraz krajach południowych działa. Lokalnie występują spowolnienia systemów IT odpowiadających za sprzedaż, ale nie powinny one wpływać na bieżącą obsługę klientów. IC Katalog Online działa prawidłowo”.

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).