Inter Cars: awans w rankingu ‘Rzeczpospolitej’ | MOTOFAKTOR

Inter Cars: awans w rankingu 'Rzeczpospolitej'

person Adrian Januszkiewicz 21/06/2018

Inter Cars znalazł się w gronie pięciuset największych polskich przedsiębiorstw, notując w zestawieniu bardzo wysoki awans.

Na liście 500 największych polskich przedsiębiorstw opublikowanej przez dziennik “Rzeczpospolita” Inter Cars znalazł się na 43. pozycji, notując duży skok w porównaniu z ubiegłoroczną edycją rankingu. Wówczas firma uplasowała się w tym zestawieniu na miejscu 70. Spośród firm notowanych na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych Inter Cars zajmuje 22. pozycję.

 

W rankingu 500 największych polskich przedsiębiorstw znalazło się 143 spółki notowane na GPW. Wszystkie zwiększyły w zeszłym roku swoje przychody łącznie o 5,1 proc. i były blisko pokonania bariery 1,5 biliona zł. To dynamika sporo wyższa niż w poprzednich edycjach rankingu. W ubiegłym roku suma przychodów firm uwzględnionych w zestawieniu wzrosła o nieco ponad 2 proc., a w jeszcze rok wcześniej tylko o ponad 1 proc.

 

Lista 500 największych polskich przedsiębiorstw to najstarszy ciągle publikowany ranking tego typu w polskiej prasie. Wzorowany jest on na zestawieniu Fortune 500 – rankingu największych amerykańskich przedsiębiorstw klasyfikowanych według przychodów brutto. Obejmuje ona zarówno przedsiębiorstwa publiczne, jak i prywatne. Pierwsza Lista 500 “Rzeczpospolitej” opublikowana została w 1999 roku. Najnowsze zestawienie to już dwudziesta edycja tego prestiżowego rankingu.

 

Dla Inter Cars wyróżnienie to jest kolejną nagrodą otrzymaną przez firmę w ostatnich tygodniach. Tylko od początku maja spółka znalazła się m.in. w rankingu 200 największych firm opublikowanym przez Wprostotrzymała SAP Innovation Award 2018, Biały Listek CSR Polityki oraz znalazła się w gronie ambasadorów polskiej gospodarki Wprost.

 

Źródło: Inter Cars

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).