Inteligentne zawieszenie Tenneco w BMW iX3 | MOTOFAKTOR

Inteligentne zawieszenie Tenneco w BMW iX3

person Adrian Januszkiewicz 29/04/2021

BMW iX3 będzie opcjonalnie wyposażony w bezstopniowe zawieszenie półaktywne z zaworem zewnętrznym (CVSAe) firmy Tenneco.

Nowy SUV, pierwszy z 13 samochodów elektrycznych BMW nowej generacji ma zostać wprowadzony na rynek w Europie i Chinach jeszcze w tym roku.

 

iX3 ma pozwalać właścicielom cieszyć się jazdą praktycznie w każdych warunkach. Zawieszenie CVSAe, należące do grupy produktów inteligentnego zawieszenia – Monroe Intelligent Suspension, wyczuwa i dostosowuje się do zmieniających się warunków drogowych i jazdy za pomocą czterech elektronicznie sterowanych amortyzatorów. Elektroniczna jednostka sterująca (ECU) przetwarza różne sygnały wejściowe z czujników i steruje zaworem elektronicznym w każdym amortyzatorze. Kierowca może wybrać preferowany tryb jazdy – komfortowy lub sportowy, aby uzyskać pożądane prowadzenie i właściwości jezdne. System ten jest obecnie stosowany w ponad 40 popularnych modelach pojazdów.

Półaktywne zawieszenie Monroe Intelligent Suspension CVSAe

Technologia CVSAe zwiększa również możliwości regulacji siły tłumienia w pojazdach wyposażonych w akumulatory litowo-jonowe. Ta dodatkowa waga akumulatora może zwiększyć moment bezwładności i inne obciążenia dynamiczne w różnych sytuacjach drogowych. Półaktywne zawieszenie CVSAe automatycznie zwiększa siłę tłumienia i tym samym kontrolę nad ruchami pojazdu i zachowując jednocześnie wyjątkowy komfort jazdy.

Technologia CVSAe jest coraz chętniej wykorzystywana czołowych producentów samochodów i ich klientów, ponieważ zapewnia wyjątkowe wrażenia z jazdy w praktycznie każdej sytuacji. Henrik Johansson wiceprezes i dyrektor generalny Advanced Suspension Technologies, Tenneco

 

Więcej o technologii zawieszenia CVSAe i innych technologiach inteligentnego zawieszenia Monroe można dowiedzieć się TUTAJ.

 

Źródło: Tenneco

user photo

Autor

Adrian Januszkiewicz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).