Inteligentne zawieszenie Monroe w nowym Mercedesie-AMG SL Roadster | MOTOFAKTOR

Inteligentne zawieszenie Monroe w nowym Mercedesie-AMG SL Roadster

person Redakcja 17/05/2022

Oczekiwane od 2022 roku luksusowe roadstery Mercedes-AMG klasy SL będą wyposażone w dwie najnowsze technologie inteligentnego zawieszenia Monroe firmy Tenneco.

 

Nowe modele, reprezentujące ósmą generację kultowej serii SL, będą oferowane z półaktywnym zawieszeniem CVSA2 lub zintegrowanym zawieszeniem CVSA2/Kinetic firmy Tenneco. Obydwa systemy dla modeli Mercedesa-AMG są obecnie produkowane w niedawno rozbudowanym kompleksie produkcyjnym Tenneco w Gliwicach.

 

Technologia CVSA2, opracowana z myślą o supersamochodach i SUV-ach o najwyższych osiągach, zapewniać ma doskonałe wrażenia z jazdy w praktycznie każdych warunkach eksploatacyjnych. Układ inteligentnego zawieszenia, który znajdzie się w standardowym wyposażeniu modeli SL 43 i 55, obejmuje lekkie amortyzatory półaktywne wyposażone w dwa zewnętrznie zamontowane zawory elektrohydrauliczne, które niezależnie kontrolują tłumienie drgań w fazie ściskania i odbicia. Każdy amortyzator jest regulowany w sposób ciągły przez oprogramowanie monitorujące wiele parametrów, w tym kąt skrętu kierownicy, prędkość pojazdu, przyspieszenie i przemieszczenie nadwozia. Technologia ta pozwala na bardzo elastyczny zakres regulacji pomiędzy minimalnym a maksymalnym poziomem tłumienia drgań, zapewniając wyjątkowy komfort, prowadzenie i stabilność.

 

Zawieszenie CVSA2/Kinetic, dostępne jako opcja w modelu SL 55 i jako wyposażenie standardowe w najwyższym modelu SL 63, łączy w sobie wszystkie zalety technologii CVSA2 z innowacyjnym, aktywnym systemem kontroli przechyłów, który zmniejsza masę pojazdu poprzez wyeliminowanie konieczności stosowania stabilizatorów poprzecznych. Układy te razem zapewniać mają wyjątkową trakcję, precyzję prowadzenia, równowagę i komfort hamowania, a także funkcję podnoszenia przodu pojazdu w celu zwiększenia prześwitu.

To był ekscytujący projekt dla naszej działu Advanced Suspension Technologies – powiedział Henrik Johansson, wiceprezes i dyrektor generalny działu Advanced Suspension Technologies w firmie Tenneco – Te imponujące nowe modele wznoszą słynną Klasę SL na nowe wyżyny, jeśli chodzi o wrażenia z jazdy.

 

Oprócz nowej Klasy SL, technologia CVSA2 odniosła ostatnio znaczący sukces w modelach Mercedes-AMG, w tym w SUV-ie klasy G i AMG GT Black Series.

 

Źródło: Monroe

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).