Inteligentne oświetlenie LEDs'inno Herth+Buss | MOTOFAKTOR

Inteligentne oświetlenie LEDs'inno Herth+Buss

person Adrian Januszkiewicz 19/11/2018

W gamie Elparts należącej do Herth+Buss pojawiła się szeroka oferta inteligentnego oświetlenia LED do naczep.

Od dziesięcioleci Herth+Buss oferuje niezależnym warsztatom wysokiej jakości części do pojazdów. Towarzyszą temu serwis premium i praktyczne rozwiązania naprawcze. LEDs’inno – najnowszy dodatek do zakresu – nie jest wyjątkiem. Herth+Buss od pewnego czasu oferuje innowacyjny system oświetlenia, który jest również interesujący dla producentów pojazdów. Początkowo obejmuje około 70 produktów, chociaż liczba ta rośnie.

Co to jest LEDs'inno?

LEDs’inno to inteligentny system oświetlenia LED przyczep i naczep o szerokim spektrum potencjalnych zastosowań. Niezależnie od tego, czy są to przyczepy/naczepy do samochodów, pojazdów ciężarowych, maszyn rolniczych czy budowlanych, nie wspominając o różnych pojazdach specjalnego przeznaczenia: inteligentny system oświetlenia może być używany w dowolnym z tych pojazdów praktycznie w każdym celu. Światła zespolone zostały następnie zoptymalizowane dla czterech różnych obszarów zastosowań, przy czym te obszary zostały podzielone między diody LED “1-4.

 

 • Oświetlenie LEDs’inno 1 nadaje się do pojazdów/przyczep w klasie O1. Te przyczepy mają wagę do 0,75 t, np. przyczepa do domu i ogrodu czy przyczepa do motocykli i skuterów wodnych. Wyłącznie napięcie 12 V.
 • Oświetlenie LED’inno 2 odpowiada pojazdom/przyczepom w klasie O2 o łącznej wadze od 0,75 t do 3,5 tony. Mogą to być klasyczne przyczepy do przewozu łodzi i samochodów lub przyczepy do przewozu koni. W tym celu kompatybilność napięciowa wynosi od 10 do 30 V i pomaga zapewnić bezpieczeństwo operacyjne w przypadku wahań napięcia.
 • Oświetlenie LEDs’inno 3 obejmuje klasy pojazdów/przyczep O3/O4 o łącznej wadze ponad 3,5 tony. Są to zazwyczaj przyczepy ciężarówki, specjalne transportery lub maszyny rolnicze. W tym przypadku szerokość pasma napięcia wynosi między 10 a 30 V.
 • Wszystkie klasy O są połączone w pakiet oświetlenia LEDs’inno 4, co oznacza, że ​​warsztaty, które często pracują z tymi obszarami, zawsze mogą zapewnić odpowiedni sprzęt oświetleniowy dla przyczep, od małych przyczep ogrodowych po gigantyczne kombajny.

 

Dodatkową korzyścią jest to, że inteligentny system oświetlenia może być konfigurowany na zamówienie. Jeden przykład z gamy O2 klasy – obrotowe światło ostrzegawcze i boczne światła obrysowe do przyczep rolniczych, które są również zawarte w szerokiej gamie akcesoriów.

Co sprawia, że ​​oświetlenie jest "inteligentne"?

Światła kombinowane dla różnych obszarów aplikacji posiadają zintegrowany identyfikator. Oznacza to, że światła wysyłają sygnały przez system, co zapewnia, że światła, które są podłączone, są wykrywane w pełni automatycznie.

 

Skrzynka rozdzielcza zintegrowana z każdym światłem ułatwia szybkie i łatwe podłączanie dodatkowego światła, takiego jak boczne światła obrysowe lub tylne światła.

 

Co więcej, dostępne są 2 dodatkowe opcjonalne skrzynki rozdzielcze typu plug & play. Umożliwiają one rozproszenie lub połączenie kabli podłączonych świateł tylnych w centralnym punkcie przyczepy. Okablowanie jest szybkie i uporządkowane w instalacji – nie wspominając już o braku korozji. Takie rozwiązanie pozwoli warsztatom zaoszczędzić na czasie.

 

Dzięki temu systemowi unika się otwartych kabli i nie jest wymagana specjalistyczna wiedza. Praktyczny system montażu nakrętek w kształcie litery T umożliwia łatwą instalację świateł. Jest kompatybilny z większością opraw oświetleniowych: wystarczy wybrać odpowiednią śrubę/kołek, dopasować światło do oprawy, dokręcić ją i zadanie wykonane.

 

Nowo dodane produkty i szeroka gama akcesoriów obejmują wielofunkcyjne, tylne, boczne światła obrysowe, wsporniki montażowe, oświetlenie tablicy rejestracyjnej, światła pozycyjne, skrzynki rozdzielcze i złącza kablowe.

 

Oczywiście diody LED spełniają też wszystkie wymagane kryteria zatwierdzenia (EMC-R 10, ECE-R 65, ECE-R 48 i EMC). Najwyższa klasa ochrony IP69K (pyłoszczelna i zabezpieczająca przed wysokociśnieniowymi strumieniami wody) dla całego systemu oświetlenia gwarantuje długotrwałą żywotność. Zalety oświetlenia LED gwarantują żywotność, która jest 20 razy dłuższa niż w przypadku tradycyjnych lamp. Takie oświetlenie jest zatem odporne na uderzenia i wibracje, zmniejsza koszty konserwacji, minimalizuje zużycie energii i jest również synonimem wysokiej niezawodności.

 

Przykładowe nowości:

 

 • Złącze kablowe, nr art.: 50390813, 50390814;
 • Kabel połączeniowy, światło, nr art.: 512769*;
 • Światło cofania, nr art.: 81670501;
 • Tylne światło przeciwmgielne, nr art.: 81695501;
 • Tylne światło, światło obrysowe boczne, światło obrysowe, nr art: 82710 *;
 • Połączenie tylnego światła, nr art.: 838409 *;
 • Oświetlenie tablicy rejestracyjnej, nr art.: 84750219;
 • Wtyczka, nr art.: 51305518.

 

Źródło: Herth+Buss

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).