Inteligentne opony Nokian Tyres Intuitu już w sprzedaży | MOTOFAKTOR

Inteligentne opony Nokian Tyres Intuitu już w sprzedaży

Nokian Tyres rozpoczyna w Finlandii sprzedaż inteligentnych opon Nokian Tyres Intuitu z zastosowaniem do pojazdów rolniczych.

Inteligentne rozwiązanie do opon Nokian Tyres Intuitu od razu spotkało się z uznaniem przyszłych użytkowników ze względu na prostotę jego wdrożenia: aby odczytywać poziom ciśnienia i temperatury opon w smartfonie, wystarczyć mają opony z sensorami oraz aplikacja.

Szczególnie entuzjastycznie podeszli do niego menedżerowie floty, którzy docenili dostępność najważniejszych danych i alarmów oraz minimalne wymagania konfiguracyjne. Opony najwyższej klasy do traktorów to inwestycja, o którą warto dbać.

menedżer produktu w Nokian Tyres - Matthew Crocker

Cyfrowa przewaga

W obecnej fazie system Nokian Tyres Intuitu obejmuje inteligentne opony z czujnikami oraz aplikację do urządzeń mobilnych. Aby rozpocząć korzystanie z niego, wystarczy zamówić inteligentne opony i pobrać aplikację. Inteligentne opony rejestruje się w aplikacji, która pokazuje ich położenie, ciśnienie i temperaturę w każdym wyposażonym w nie pojeździe. Właściciele flot mogą dodawać w aplikacji dowolną liczbę kierowców i pojazdów.

 

Dzięki temu kierowcy mogą na bieżąco otrzymywać informacje i powiadomienia o aktualnie używanym pojeździe, a menedżerowie floty zyskują lepszy wgląd w ogólny stan opon i maszyn. Inteligentne i łatwe we wdrożeniu rozwiązanie do opon inteligentnych zapewniać ma też korzyści producentom maszyn ze względu na większą aktywność klientów. Istotną zaletą rejestracji opon w Intuitu jest wydłużenie gwarancji.

Wiedza o stanie opon pomaga w zaoszczędzeniu na kosztach paliwa i zwiększa bezpieczeństwo pracy. Cyfryzacja opon ma jednak dużo większy potencjał i pracujemy już nad wieloma świetnymi pomysłami!

- Matthew Crocker

Intuitu w działaniu

Rozwiązanie do inteligentnych opon Intuitu zostało wszechstronnie sprawdzone i stanowi już ważny element codziennej pracy użytkowników w fazie testowej. Fiński usługodawca z branży utrzymania nieruchomości Jari Suontausta używa Intuitu we flocie trzech traktorów. Cyfrowy aspekt opon zmienił jego sposób pracy.

Rozwiązanie Intuitu Nokian Tyres ułatwia monitorowanie stanu opon i zapewnia oszczędności finansowe. Teraz dzień rozpoczynam bezstresowo — wystarczy rzut oka na smartfon, by się przekonać, że wszystko jest w porządku.

- Jari Suontausta

 

Jari Suontausta jest także pod wrażeniem szybkości reakcji na problemy z oponami, jaką umożliwia Nokian Tyres Intuitu.

Czasami pracujemy w miejscach, w których leży dużo gwoździ i elementów metalowych, dlatego zdarzają się przebicia. Naprawić je można łatwo i tanio, pod warunkiem że zostaną szybko wykryte, ale jeśli problemu nie zauważy się na czas, bardzo droga opona może się zmarnować.

- Jari Suontausta

Dostępne już teraz, gotowe na przyszłość

Sprzedaż inteligentnych opon Nokian Tyres Intuitu rozpoczyna się stopniowo — najpierw w Finlandii i obejmuje cztery flagowe opony do traktorów: Nokian Ground King, Nokian TRI 2, Nokian Hakkapeliitta TRI i Nokian Tractor King. Dostawy zamówień z fabryki rozpoczną się we wrześniu i wtedy też zostanie udostępniona do pobrania aplikacja Intuitu. Zamówienia będzie można składać w pierwszej fazie w sieci sprzedaży opon Vianor, a następnie także u innych sprzedawców. Opony są dostarczane w standardowych terminach.

Finlandia to nasz rodzimy rynek, a klienci są tu ciekawi nowych technologii. Mamy jednak plany zwiększania dostępności tych opon także w innych krajach.

starszy wiceprezes i dyrektor zarządzający Nokian Heavy Tyres - Manu Salmi

 

Manu Salmi z wyraźnym entuzjazmem zapatruje się na wejście do zupełnie nowego, cyfrowego świata.

Po wieloletnich testach i pracach rozwojowych przyjemnie jest zaoferować naszym użytkownikom te cyfrowe funkcje, które zmieniają sposób pracy. Dążymy do tego, by zapewnić klientom spokój dzięki bezpieczniejszej, bardziej efektywnej i ekologicznej pracy, a temu właśnie służy Intuitu.

- Manu Salmi

 

Aktualnie dostępne funkcje Intuitu już teraz zmieniają sposób użytkowania opon, ale będzie ich więcej. Trwają na przykład prace nad pomiarami głębokości bieżnika oraz integracją Nokian Tyres Intuitu z własnym oprogramowaniem maszyn.

To wielkie osiągnięcie, może nawet największe, ale prace rozwojowe wciąż trwają. Dopiero zaczynamy przygodę z cyfryzacją, ale ambicja nie pozwoli nam na tym poprzestać!

- Manu Salmi

 

Źródło: Nokian Tyres

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).