Integracja kasy fiskalnej z terminalem płatniczym do końca 2024 r.

Integracja kasy fiskalnej z terminalem płatniczym do końca 2024 r.

person Redakcja 24/04/2023

Do końca 2024 r. właściciele firm są zobowiązani dostosować się do nowych przepisów, które nakazują zintegrowanie kasy fiskalnej z terminalem płatniczym.

 

Celem ustawowego obowiązku integracji, czyli połączenia kasy fiskalnej z terminalem płatniczym, jest uproszczenie procesu obsługi klienta m.in. poprzez automatyczne przekazywanie informacji o kwocie transakcji z kasy do terminala. Ostateczny termin przeprowadzenia tego procesu mija z końcem 2024 r., a na firmy, które tego nie zrobią na czas, mogą być nakładane kary pieniężne sięgające nawet kwoty 5000 zł.

 

PolCard from Fiserv pomaga przedsiębiorcom w dostosowaniu się do przepisów prawa, ponieważ posiada gotowe rozwiązania integracyjne ze wszystkimi modelami kas fiskalnych online. Natomiast dla firm z branż, które najczęściej korzystają z oprogramowania kasowego, marka opracowała już ponad 200 gotowych integracji z terminalami płatniczymi. W ostatnim czasie PolCard from Fiserv wprowadził także możliwość integracji na tzw. kasach offline.

Warto pamiętać, że połączenie terminala z kasą fiskalną to nie tylko obowiązek prawny, lecz także liczne korzyści, które mogą przyczynić się do rozwoju firmy. Dlatego polecamy przeprowadzić integracje już teraz. Niestety zauważamy, że wielu przedsiębiorców zwleka z ich wdrożeniem, mimo że czasu jest już coraz mniej. Warto wspomnieć, że obecnie integracja może być przeprowadzona na praktycznie każdym sprzęcie – także na tzw. kasach offline. Robert Andrukiewicz dyrektor ds. rozwoju produktów w Fiserv Polska S.A., działającym pod marką PolCard from Fiserv

 

PolCard from Fiserv oferuje przeprowadzenie integracji na kasach z elektronicznym zapisem kopii (tzw. kasach offline), które nie są objęte ustawowym obowiązkiem. Marka właśnie rozszerzyła możliwość oprogramowania swoich terminali o współpracę z kolejnym protokołem, który obsługuje integrację z kasami offline marki Novitus produkowanych przez firmę COMP. Dzięki temu, przedsiębiorcy, którzy korzystają z tego typu kas, mogą również zautomatyzować i uprościć procesy w swoich firmach.

Integracja rozwiązania kasowego z terminalem płatniczym to przede wszystkim lepsza i sprawniejsza obsługa. Kasjer bądź kasjerka nie musi już ręcznie wpisywać na terminalu kwoty, pojawia się ona automatycznie, bez ryzyka błędu ludzkiego. Dzięki takiemu usprawnieniu procesu realizacja płatności jest dużo szybsza i bezpieczniejsza. To z kolei sprawia, że kolejki są mniejsze, doświadczenia konsumentów są lepsze, ich zainteresowanie rośnie, a przedsiębiorca pomnaża zyski. Co więcej, w przypadku gdy tym rozwiązaniem jest system kasowy, integracja pozwala skorzystać z bogatej oferty usług dodatkowych oferowanych na terminalu. Obecnie z licznych udogodnień związanych z integracją mogą skorzystać także posiadacze kas offline marki Novitus. Robert Andrukiewicz

 

Integracja terminala PolCard from Fiserv z systemem kasowym pozwala na dostęp do wielu dodatkowych usług płatniczych. Są to między innymi: DCC (Dynamic Currency Conversion), płatność w walucie obcej karty wydanej poza Polską czy transakcje kartami przedpłaconymi. Mniejsi przedsiębiorcy mają możliwość skorzystania z usługi multimerchant, która polega na wspólnym korzystaniu z urządzenia płatniczego przez kilka osób prowadzących osobne działalności w jednym pomieszczeniu. Opcja współdzielenia terminala pomaga w optymalizacji kosztów. Tę usługę wykorzystują często np. salony fryzjerskie czy kosmetyczne. Za jej pomocą można rozdzielić środki z poszczególnych transakcji na różne konta bankowe.

Integracja w praktyce

 

Aby zintegrować kasę fiskalną online z terminalem płatniczym wystarczy w odpowiedni sposób skonfigurować oraz połączyć oba urządzenia za pomocą kabla lub bezprzewodowo (np. poprzez Bluetooth lub Wi-Fi). Cały proces odbywa się za pośrednictwem protokołu komunikacyjnego ECR-EFT, który pozwala na wymianę informacji (w szczególności tych aktywujących urządzenia płatnicze oraz dotyczących transakcji m.in. kwoty i statusu transakcji). Natomiast integracja z systemami kasowymi jest realizowana poprzez protokół ECR-POS, którego właścicielem i dostawcą jest Fiserv Polska.

 

Integracja może być zrealizowana niezależnie od potrzeb klienta, zarówno z kasami online, jak i offline. Marka PolCard from Fiserv oferuje połączenie praktycznie każdego rodzaju systemu kasowego za pomocą swojego protokołu, a także za pomocą wybranych protokołów międzynarodowych (np. Nexo lub ZVT).

 

Źródło: PolCard from Fiserv

 

user photo

Autor

Redakcja

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).