Inspektorzy ITD sprawdzili zadymienie spalin ciężarówek | MOTOFAKTOR

Inspektorzy ITD sprawdzili zadymienie spalin ciężarówek

person Adrian Januszkiewicz 5/01/2022

Blisko 30 ciężarówek skontrolowali z użyciem dymomierzy funkcjonariusze mazowieckiej ITD. Spaliny zatrzymanych pojazdów mieściły się w normach.

W poniedziałek (3 stycznia), na głównych drogach Mazowsza, inspektorzy ITD zatrzymywali ciężarówki do kontroli z użyciem dymomierza. Specjalistyczne urządzenia do pomiaru emisji spalin nie wykazały żadnych nieprawidłowości w skontrolowanych 29 pojazdach.

 

Natomiast w przypadku jednej z kontroli na krajowej „sześćdziesiątce”, w miejscowości Karniewo, zakończyła się ona skierowaniem ciężarówki na wyznaczony parking strzeżony. Kierowca białoruskiego zestawu okazał bowiem niewypełnione zezwolenie na wykonywanie międzynarodowego przewozu drogowego rzeczy. W tej sytuacji konsekwencje finansowe grożą przewoźnikowi. Wobec przedsiębiorcy wszczęto postępowanie administracyjne.

 

Źródło: GITD

user photo

Autor

Adrian Januszkiewicz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).