Innowacje Webasto na IAA w Hanowerze | MOTOFAKTOR

Innowacje Webasto na IAA w Hanowerze

person Adrian Januszkiewicz 26/09/2018

Do 27 września, na 69. Targach Samochodów Użytkowych IAA 2018 w Hanowerze firma Webasto będzie prezentować swoje nowości.

Wśród nich, m. in. światową premierę nowego standardu akumulatorów do pojazdów użytkowych, inteligentną stację ładowania pojazdów hybrydowych i elektrycznych Webasto Live oraz wysokowydajne systemy ogrzewania dla pojazdów elektrycznych.

 

Na IAA 2018 w Hanowerze ogłoszono także nową koncepcję serwisowania produktów niemieckiej firmy. Webasto pokazało również swoje mniej znane oblicze, prezentując kolekcję ręcznie wytwarzanych „kabrio-toreb”, szytych z materiału, pozostającego w procesie produkcji dachów do kabrioletów. Pomysł zrodził się w słowackiej fabryce Webasto w miejscowości Velky Meder.

 

W ten sposób udało się stworzyć kolekcję – pięknych i w pełni odpornych na wszelkie niekorzystne warunki atmosferyczne – stylowych toreb podróżnych.

To również krok w stronę ekologii i szansa na wykorzystanie materiałów, które nie stały się w ten sposób odpadami. Klaus Hemmer wiceprezes Webasto

 

Od najmniejszych w cenie około 30 euro – po większe, w cenie około 100 euro.

 

Nie wiadomo jeszcze, czy Webasto zdecyduje się sprzedawać swoje wyroby na masową skalę. Na razie trafiają one głównie do pracowników i przyjaciół firmy. Przedstawiciele niemieckiego dostawcy otwieranych dachów dla największych, światowych marek samochodowych – jak choćby Mazda z modelem MX-5 – nie wykluczają uruchomienia w najbliższym czasie internetowego sklepu w którym każdy będzie mógł kupić te szyte z bardzo solidnych, wodoodpornych materiałów produkty.

Światowy debiut modułowego systemu akumulatorów

Firma Webasto jest jednym ze 100 największych dostawców w branży motoryzacyjnej. Pod hasłem „Partner Zaawansowanych Rozwiązań” zaprezentowała na tegorocznym IAA swoją największą, światową premierę – elastyczny system akumulatorów do pojazdów użytkowych. Ponieważ można go skalować – z powodzeniem znajdzie zastosowanie zarówno w małych pojazdach użytkowych, jak również autobusach i ciężarówkach. Szczególną zaletą systemu jest jego modułowa konstrukcja. Proces opracowywania produktu został skrócony, dzięki zastosowaniu standaryzowanych modułów.

Naszym klientom zapewnia to korzyść w postaci obniżonych kosztów. dr Hartung Wilstermann prezes odpowiedzialnego za E-mobilność pionu w Webasto

 

Modułowa konstrukcja umożliwia zamawianie nawet niewielkiej liczby systemów akumulatorowych o jakości Webasto, indywidualne i elastyczne dostosowywanie ich do bieżących oczekiwań klienta. Poszczególne ogniwa można ze sobą łączyć w systemie plug&play. Stąd brak konieczności wykonywania skomplikowanych projektów i pełna elastyczność zastosowań we wszystkich rodzajach pojazdów. Interfejs VIB pozwala na proste łączenie systemu akumulatorów i jego łatwą konfigurację.

 

Nowy system akumulatorów Webasto pozwala swobodnie konfigurować ich zestawy, a dzięki modułowej konstrukcji – skracając proces projektowania i konfiguracji oraz obniżając koszty.

Baterie, o pojemności 35 kWh każda, można łączyć w zestawy nawet po 8 sztuk naraz. Hartung Wilstermann

Modułowy system akumulatorów można wykorzystać jako zamiennik dla standardowych akumulatorów, a także jako źródło energii dla pojazdów z napędem hybrydowym i elektrycznym.

Webasto Live – inteligentna ładowarka do samochodów elektrycznych

Nowe rozwiązanie umożliwia komunikację ładowarki z siecią podobnych urządzeń i efektywne zarządzanie energią. Inteligentna stacja ładowania Webasto Live może się komunikować przez sieć komórkową i można ją kontrolować za pomocą aplikacji Webasto. Wykorzystanie sieci LAN i WLAN, umożliwia połączenie ze sobą kilku urządzeń Webasto Live lub ich integrację z istniejącymi sieciami.

 

Stacja ładowania Webasto Live, oprócz uwierzytelniania za pośrednictwem karty RFID lub smartfona, umożliwia aktywację procesów ładowania w systemie Plug & Charge. Mobilna aplikacja pozwala na śledzenie w czasie rzeczywistym procesu ładowania, pobieranie danych i optymalizację ładowania pod względem kosztów. Urządzenie jest dostępne z kablem o długości 4,5 m lub 7 m oraz złączem typu 1 lub 2 i ma skalowaną wydajność ładowania od 3,7 kW do 22 kW.

To produkt przeznaczony nie tylko dla klientów końcowych, ale również producentów samochodów i klientów instytucjonalnych, posiadających własne floty pojazdów. Na rynku będzie dostępny od końca 2018 roku.

Nagrzewnice do samochodów elektrycznych

Webasto ma w swojej ofercie rozwiązania grzewcze dla wszystkich typów napędów. Oprócz sprawdzonych ogrzewań powietrznych z rodziny Air Top i ogrzewań wodnych z serii Thermo Top Pro, prezentuje w Hanowerze mniejsze ogrzewania wodne Thermo Pro 38 i Thermo Pro 60 o mocy grzewczej od 1 kW do 6 kW. Za pośrednictwem układu chłodzenia, nie tylko ogrzewają kabinę kierowcy, ale też silnik – zmniejszając w ten sposób zużycie paliwa i energii.

 

Wysokowydajne ogrzewania charakteryzują się również niską emisją hałasu i długą żywotnością. Ich kompaktowy rozmiar i niewielka waga ułatwiają instalację ogrzewań, nawet w bardzo ograniczonych przestrzeniach.

 

Wraz z ogrzewaniem wysokonapięciowym (HVH), seria produktów Webasto to również wydajny system ogrzewania dla ciężarówek i autobusów z napędem hybrydowym i elektrycznym. Zapewnia w ich wnętrzu odpowiednią temperaturę, a jednocześnie dba o termiczne zarządzanie pracą akumulatora, gwarantując jego pełną sprawność.

 

Urządzenie przetwarza w ciepło zmagazynowaną energię elektryczną z niemal zerową stratą i ponad 95-procentową wydajnością. Ważące zaledwie 2,7 kg HVH jest lżejsze i bardziej kompaktowe, od innych elektrycznych systemów grzewczych. Wysokonapięciowe ogrzewania Webasto są oferowane w wersjach o mocy cieplnej od 5,7 do 10 kW i przystosowane do zasilania prądem o napięciu od 250 do 870 V.

 

Źródło: Webasto

user photo

Autor

Adrian Januszkiewicz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).