Idealny warsztat VR na ProfiAuto Show 2019 | MOTOFAKTOR

Idealny warsztat VR na ProfiAuto Show 2019

person Adrian Januszkiewicz 14/03/2019

Na tegorocznym ProfiAuto Show w dniach 8-9 czerwca w kultowym Spodku dzięki technologii VR powstanie warsztat-ideał na 4 metrach kwadratowych.

Nowoczesne technologie to codzienność w motoryzacji. Wiedzą o tym specjaliści ProfiAuto, którzy, wykorzystując cyfrowe trendy, stworzyli autorski projekt – wirtualny warsztat idealny. To pierwsze tego typu przedsięwzięcie w branży. Wystarczy niewielka powierzchnia, aby wejść do środka i zobaczyć, jak wygląda modelowy ProfiAuto Serwis. Wszystko dzięki dedykowanym goglom VR, systemowi śledzenia ruchu i gestów użytkownika, a także oprogramowaniu wizualizacyjnemu oraz analitycznemu.

Okazuje się, że wirtualna rzeczywistość to nie tylko gry komputerowe. Z możliwości, które daje korzysta wiele firm, chociażby na potrzeby szkoleń. My postanowiliśmy wykorzystać ją w nieco inny sposób i stworzyć idealny warsztat, który można prezentować w dowolnym miejscu. Budowanie takiej przestrzeni byłoby czasochłonne i ograniczałoby nas do jednego punktu na mapie Polski. Dlatego postawiliśmy na nowoczesną technologię, dzięki której odwzorowane są wszystkie szczegóły, od rozłożenia i właściwości sprzętów specjalistycznych po wygląd samej hali serwisowej. Michał Tochowicz dyrektor ds. strategii i rozwoju marki ProfiAuto

 

Każdy będzie mógł wejść do wirtualnego warsztatu ubierając gogle VR. Na środku obrazu widoczny będzie punkt, który działa jak kursor myszki. Gdy użytkownik skupi wzrok na danej części samochodowej, pojawi się jej szczegółowy opis wraz z informacjami o dystrybutorze lub producencie. Wewnątrz warsztatu będzie można się poruszać w tradycyjny sposób lub przenosząc wzrok na wyznaczone punkty. Wyświetlany w goglach obraz będzie generowany z wykorzystaniem dynamicznej technologii 3D, w zależności od ruchu i gestów użytkownika. Wrażenie potęgować będzie przestrzenny dźwięk.

Wokół miejsca przygotowanego na potrzeby wirtualnego warsztatu ustawiony zostanie ekran, dzięki któremu inni będą mogli zobaczyć dokładnie to, co widzi osoba, która ma na sobie gogle. Wprowadzamy także element gry i rywalizacji dla mechaników oraz uczestników ProfiAuto Show 2019. Będzie można zbierać punkty np. za odkrywanie poszczególnych stref oraz sprzętów, a najlepsi będą mogli liczyć na nagrody. Michał Tochowicz

 

Projekt wirtualnego warsztatu, powstały we współpracy z gliwicką firmą VRTechnology, jest długofalowy i będzie rozwijany o dodatkowe funkcje. W przyszłości planowane są m.in. szkolenia i specjalistyczne prezentacje z wykorzystaniem wirtualnej rzeczywistości.

 

ProfiAuto Show 2019 odbędzie się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym i Spodku w Katowicach w dniach 8-9 czerwca. Hasło przewodnie tegorocznej edycji to: Napędzane Pasją. Wśród pierwszych potwierdzonych szczegółów 16. odsłony wydarzenia są: Strefa Warsztatowa dla mechaników i pasjonatów technologii, rywalizacja o Puchar Mechanika i atrakcje dla miłośników adrenaliny.

 

Źródło: ProfiAuto

user photo

Autor

Adrian Januszkiewicz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).