IAG otwiera pierwszy oddział w Chorwacji | MOTOFAKTOR

Od 23 stycznia 2023 roku działa pierwszy oddział IAG w miejscowości Vinica w Chorwacji. Firma jest także obecna w Polsce, Czechach i na Węgrzech.

 

IAG Chorwacja działa od października 2022 roku. Do tej pory firma prowadziła na rynku chorwackim sprzedaż wyłącznie online, teraz otwiera swój pierwszy oddział w Vinicy. Zasięg działalności filii obejmie Varaždin i Međimurje, daleką północną część Chorwacji graniczącą ze Słowenią i Węgrami.

 

O działalności IAG Chorwacja opowiadają nam Robert Ozvatić i Damir Hleb.

W ciągu ostatnich 4 lat z sukcesem prowadziliscie mały, niezależny sklep wśród dużych dystrybutorów, którzy mają ogromny udział w chorwackim rynku. Jak to osiągnęliście?

Przede wszystkim wytrwałością, ogromny wysiłkiem i ciężką pracą. Na początku największym wyzwaniem było dla nas ściąganie należności za sprzedane towary i wykonane usługi. Mieliśmy pewne doświadczenie przed rozpoczęciem działalności na rynku samochodowych części zamiennych i to bardzo nam pomogło. Po raz pierwszy spotkaliśmy się z zadaniami i obowiązkami związanymi z zarządzaniem firmą, z którymi nie mieliśmy styczności pracując u poprzednich pracodawców. Ogromnym wyzwaniem było znalezienie równowagi między administrowaniem firmą a sprzedażą.

Jakie było Wasze największe wyzwanie w dotychczasowym prowadzeniu własnego biznesu?

Utrata 16 tys. euro niezapłaconych faktur od byłego klienta, których nie udało nam się odzyskać.

Dlaczego zdecydowaliście na współpracę w IAG?

Udało nam się uzgodnić najlepsze możliwe na rynku warunki współpracy. Oczywiście nasz urok osobisty i zdolności do negocjacji bardzo nam w tym pomogły. W naszym dotychczasowym biznesie osiągnęliśmy poziom, przy którym wzrost zaczął zwalniać. Zastanawialiśmy się, jak go kontynuować – czy wziąć kredyt, by zainwestować w zapasy magazynowe, czy może dołączyć do jakiegoś systemu franczyzowego. Otrzymaliśmy kilka ofert, zarówno dotyczących franczyzy, jak i sprzedaży firmy. Oferty nie do końca spełniały nasze oczekiwania – do czasu pojawienia się IAG w Chorwacji.

Jak oceniacie dotychczasową współpracę z IAG?

Potencjał jest ogromny, na bieżąco w ofercie pojawią się nowe produkty. Jesteśmy teraz bardziej świadomi znaczenia zaawansowanych narzędzi, które wspierają sprzedaż i działalność firmy. Jesteśmy zadowoleni, bo dzięki IAG możemy zaproponować naszym klientom konkurencyjne ceny.

Mimo trendów panujących na rynku działacie bez dużych zapasów magazynowych. Dlaczego?

Zdaliśmy sobie sprawę, że konkurencyjna cena i otwarta komunikacja z klientami są ważniejsze niż tworzenie ogromnych zapasów magazynowych. Obawialiśmy się, że duże zapasy magazynowe mogłyby pochłonąć cały zysk z działalności. Dlatego już ponad rok temu zaczęliśmy sprzedawać nasze zapasy i pracować bez nich.

Co powiedzielibyście swoim potencjalnym klientom i nowym partnerom IAG?

W naszej ocenie zespół IAG zna się na swojej branży i obecnie oferuje najlepsze rozwiązania dla prowadzenia rentownej działalności na rynku dystrybucji części zamiennych.

user photo

Autor

Joanna Piszcz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).