Hyundai Motor chce współtworzyć ekosystem mobilności wodorowej w Czechach | MOTOFAKTOR

Hyundai Motor chce współtworzyć ekosystem mobilności wodorowej w Czechach

person Adrian Januszkiewicz 4/07/2022

Hyundai Motor będzie współpracować przy tworzeniu ekosystemu wodorowego w Czechach, zawierającego cały cykl energetyki wodorowej, m.in. produkcję, dystrybucję i jej zastosowanie.

 

Firma Hyundai Motor Company ogłosiła, że podpisała protokół ustaleń z podmiotami publicznymi i prywatnymi z Korei i Czech, aby wesprzeć tworzenie ekosystemu mobilności wodorowej w kraju Europy Środkowej.

 

Podczas ceremonii podpisania, do Hyundai Motor dołączyło czeskie stowarzyszenie wodorowe Hydrogen Technology Platform (HYTEP), koreański publiczno-prywatny organ doradczy ds. wodoru H2KOREA oraz inne firmy z Korei i Czech, w tym Hyundai Glovis Co., Grupa Zebra, ORLEN Unipetrol z Czech oraz Spolchemie. W ceremonii podpisania wzięli udział także urzędnicy ministerstw z Korei i Czech.

 

Porozumienie odzwierciedla wspólną wizję obu stron, w której wodór odgrywa kluczową rolę w zmianie paradygmatu na przyjazne dla środowiska, niezawodne i opłacalne ekonomicznie źródło energii. W ramach umowy Hyundai Motor będzie wspierać dostawy i rozwój systemów ogniw paliwowych, napędzać wymianę informacji na temat przemysłu wodorowego, tworzyć infrastrukturę dystrybucji i stacji ładowania wodoru oraz rozwijać i prezentować technologie produkcji wodoru.

 

Oczekuje się, że protokół ustaleń pomoże przyspieszyć tworzenie ekosystemu wodorowego w Czechach, prowadząc współpracę w całym procesie i łańcuchu wartości przemysłu wodorowego. Wstępna implementacja pojazdów użytkowych z wodorowymi ogniwami paliwowymi w Czechach ma pomóc w ocenie popytu i wykonalności działalności w zakresie mobilności wodorowej w tym kraju.

 

Hyundai Motor ma pomóc również w stworzeniu infrastruktury w celu zwiększenia dostaw energii wodorowej i rozwinięcia mobilności w Czechach. Firma podzieli się swoją wiedzą i spostrzeżeniami z budowy i eksploatacji stacji tankowania wodoru w Korei oraz będzie wspierać technologie związane ze stacjami we współpracy z H2KOREA.

 

Stowarzyszenia i firmy uczestniczące w porozumieniu zgodziły się na przeprowadzenie wspólnych studiów wykonalności dla rozwoju technologii i projektów pokazowych do produkcji wodoru z wykorzystaniem niskoemisyjnych źródeł energii.

 

Hyundai Glovis ma wspierać logistykę, w tym dystrybucję pomiędzy dostawcami wodoru i stacjami tankowania oraz transport części do pojazdów użytkowych i sprzętu montażowego.

 

Czechy przyspieszają przejście na mobilność przyjazną dla środowiska, ponieważ przemysł motoryzacyjny jest podstawową działalnością kraju. Wprowadzono Krajowy Plan Działań na rzecz Czystej Mobilności w 2020 roku. Dzięki tej inicjatywie kraj zamierza wprowadzić do 2030 aż 50 000 pojazdów napędzanych wodorowymi ogniwami paliwowymi w ramach rządowego planu wspierania przemysłu wodorowego w ramach długoterminowego harmonogramu działań do 2050 roku.

 

Źródło: Hyundai

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).