Hybryda V8 bi-turbo w następcy Huracána | MOTOFAKTOR

Hybryda V8 bi-turbo w następcy Huracána

Lamborghini 634, następca Huracána, które dołączy do linii HPEV otrzyma silnik V8 z podwójnym turbodoładowaniem, połączony z układem hybrydowym obejmującym trzy silniki elektryczne i ośmiobiegową dwusprzęgłową skrzynię biegów, która zadebiutowała w Lamborghini Revuelto.

Nowy silnik został stworzony przez inżynierów z Sant’Agata Bolognese, aby zapewnić lepsze osiągi i emocje podczas jazdy niż w przypadku obecnej gamy Huracána.

Silnik V8 z podwójnym turbodoładowaniem ma pojemność 4 litrów. Generuje maksymalną moc 800 KM między 9000 a 9750 obr/min, osiągając prędkość obrotową maksymalną 10 000 obr/min, co jest typowe dla silników wyścigowych. Nowy V8 od Lamborghini wyróżnia się także maksymalnym momentem obrotowym 730 Nm w zakresie od 4000 do 7000 obr/min, co czyni go wyjątkowym w segmencie supersportowych samochodów drogowych.

Fot. Lamborghini

Układ elektryczny stworzony dla nowego V8 został umiejscowiony pomiędzy silnikiem spalinowym a dwusprzęgłową skrzynią biegów. Składa się on z falownika oraz osiowej jednostki elektrycznej, która może generować wysoki moment obrotowy i moc – maksymalnie 300 Nm i 110 kW przy 3500 obr/min. Pomimo kompaktowych wymiarów i niskiej masy, układ ten zachowuje wysoką wydajność.

Kolejny istotny krok podczas projektowania to określenie dźwięku, który nadaje nowemu silnikowi charakterystyczny ton i zapewnia kierowcy niezapomniane wrażenia z jazdy. Podczas pracy na wysokich obrotach, nowy silnik V8 osiąga maksymalną głośność, co w połączeniu z wibracjami przenoszonymi na podwozie przez płaski wał korbowy, tworzy wyjątkowe doznania zmysłowe.

Fot. Lamborghini

Debiut Lamborghini 634 przewidziany jest na rok 2024. Jest to kolejny krok w ramach inicjatywy „Direzione Cor Tauri”, mającej na celu prowadzenie Lamborghini w kierunku stopniowej elektryfikacji ich linii produkcyjnej.

Źródło: Lamborghini

 

Chcesz być na bieżąco z naszymi informacjami? 

belka Wiadomości Google

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).