Honda popularyzuje hybrydy | MOTOFAKTOR

Honda popularyzuje hybrydy

person Adrian Januszkiewicz 28/10/2021

Honda uruchomiła specjalny polskojęzyczny serwis, na łamach którego będzie można znaleźć cenne informacje o działaniu napędów hybrydowych.

Honda jest jednym ze światowych liderów innowacji w dziedzinie technologii hybrydowych. Do końca 2022 roku, wraz z wprowadzeniem kolejnej generacji Hondy Civic, wszystkie najważniejsze modele marki w Europie zostaną wyposażone w zelektryfikowane układy napędowe.

Chcieliśmy przybliżyć polskim kierowcom działanie napędów hybrydowych. Na rynku można spotkać się z ich wieloma wariantami. Każdy z nich daje użytkownikom inne korzyści. Odwiedzając naszą stronę można lepiej poznać różne technologie, a dzięki temu dopasować wybór do własnych potrzeb i oczekiwań. Ewa Hinz-Bagińska Marketing & PR Section Manager w polskim oddziale Honda Motor Europe

 

Nowa strona o hybrydach została podzielona na sekcje obejmujące ogólne informacje o napędach hybrydowych, opis działania poszczególnych typów układów, gamę modeli Hondy, a także historię elektryfikacji marki. Użytkownicy mogą także wziąć udział w ankiecie, określającej ich preferencje jako kierowców, która zasugeruje im najlepiej dopasowany do ich potrzeb rodzaj napędu.

 

Warto wspomnieć, że wiedza Hondy na temat układów hybrydowych opiera się na ponad 20 latach doświadczeń. Pierwszym seryjnym autem tego typu była Honda Insight, która miała premierę w 1999 roku. Posiadała ona benzynowo-elektryczny układ hybrydowy z systemem IMA, który wraz z 1-litrowym silnikiem V-TEC sprawił, że Insight był najbardziej oszczędnym samochodem lat 90-tych.

 

Obecnie najnowsze modele hybrydowe Hondy noszą oznaczenie e:HEV (gdzie „e:” oznacza elektryfikację, a „HEV” – technologię hybrydową, opartą na zasilaniu energią elektryczną). Są one napędzane za pośrednictwem innowacyjnego, opracowanego od podstaw przez Hondę, układu i-MMD. Cechuje się on połączeniem oszczędności ze świetnymi właściwościami jezdnymi, dzięki temu, że moment obrotowy jest przenoszony na koła bezpośrednio z silnika elektrycznego.

 

Stronę internetową Hondy o hybrydach można odwiedzić TUTAJ.

 

Źródło: Honda

user photo

Autor

Adrian Januszkiewicz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).