Hengst: zakład w Gogolinie już otwarty | MOTOFAKTOR

Hengst: zakład w Gogolinie już otwarty

person Adrian Januszkiewicz 25/04/2018

Grupa Hengst uruchomiła swoją 16. fabrykę na świecie, którą zlokalizowano w Gogolinie.

Grupa Hengst posiada obecnie 16 fabryk na 4 kontynentach i jak zapewnia, dzięki temu jest w stanie zapewnić swoim klientom na rynku motoryzacyjnym (łącznie z producentami OEM i niezależnymi warsztatami) krótki czas dostaw swoich filtrów. Nowo otwarta fabryka mieści się przy ulicy Waltera Hengsta w Gogolinie pod Opolem. Jej oficjalne otwarcie odbyło się 24 kwietnia 2018 r. w obecności władz lokalnych i innych zaproszonych gości.

 

Teren, na którym powstał nowy zakład w Gogolinie jest zlokalizowany na terenie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej niedaleko autostrady A4 i linii kolejowej łączącej Śląsk z Opolem i Wrocławiem. Fabryka specjalizuje się w produkcji modułów do zarządzania płynami. Najnowocześniejsze linie produkcyjne rozmieszczone na powierzchni 10 tys. m kw.

 

Z kolei w trzecim kwartale tego roku ma ruszyć budowa fabryki Hengst w podrawickich Kątach. Według planów spółki produkcja powinna ruszyć w 2019 roku. W Kątach powstanie fabryka filtrów samochodowych, w której pracę znajdzie 100 osób. Natomiast od 2015 roku w Gostyniu (Wielkopolskie) Hengst produkuje wkładki filtrowe dla motoryzacji.

 

Firma Hengst istnieje od 1958 r. Powstała w miejscowości Münster w Nadrenii – Północnej Westfalii (Niemcy). Założył ją Walter Hengst. Koncern zajmuje się produkcją elementów do zarządzania płynami, układów wentylacji skrzyni korbowej i systemów filtracji do filtracji oleju, paliwa, powietrza i powietrza w kabinie. Ma oddziały w 15 lokalizacjach na całym świecie: w Niemczech, Brazylii, Chinach, Danii, Indiach, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Singapurze, USA i Polsce.

 

Źródło: Hengst

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).