Hengst SE przejmuje DELBAG | MOTOFAKTOR

Hengst SE przejmuje DELBAG

person Adrian Januszkiewicz 11/09/2018

Hengst Filtration zawarł wiążącą umowę z FläktGroup, liderem rynku rozwiązań wentylacyjnych, o przejęciu przez Hengst firmy DELBAG.

Powiązana umowa została podpisana we Frankfurcie w dniu 22 sierpnia 2018 r. Obie strony uzgodniły, że nie będą ujawniać jakichkolwiek szczegółów finansowych umowy.

 

Założona w 1909 roku pod nazwą “Deutsche Luftfilter-Baugesellschaft” firma DELBAG jest jedną z najstarszych firm specjalizujących się w filtracji powietrza i jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek w tej branży. Członek grupy FläktGroup, DELBAG, ma swoją siedzibę w Herne (Westfalia) i zatrudnia prawie 150 pracowników w Niemczech, Francji, Czechach, Polsce i Austrii. W 2017 roku firma wygenerowała sprzedaż w wysokości 30 milionów euro.

 

DELBAG konstruuje, produkuje i sprzedaje filtry powietrza oraz systemy filtracji powietrza do zastosowań komercyjnych, przemysłowych i mieszkaniowych. Mając na względzie wiele różnorodnych dziedzin takich, jak kontrola klimatu w budynku, przemysłowe procesy produkcyjne i zaopatrzenie medyczne, bogaty portfel produktów DELBAG doskonale uzupełnia ofertę produktów oferowanych przez Grupę Hengst.

Dodanie wysokowydajnych rozwiązań filtracyjnych wykonanych przez DELBAG jest dla nas kolejnym logicznym krokiem w rozszerzeniu działalności Hengst w branży filtrów powietrza. Cieszymy się, że dzięki temu przejęciu umacniamy pozycję rynkową Hengst, jako wiodącego dostawcy rozwiązań filtracyjnych. Z otwartymi ramionami witamy naszych nowych współpracowników w rodzinie Hengst. Christopher Heine CEO firmy Hengst SE
Cieszymy się, że udało nam się osiągnąć porozumienie z Hengst, dzięki czemu DELBAG dołączy do doświadczonej firmy, znanej na rynku rozwiązań filtracyjnych, co także pozwoli nam zmienić strukturę naszego portfela produktów tak, aby skupić się na kluczowych potrzebach klientów w głównych segmentach. Co ważne, FläktGroup będzie nadal pozyskiwać filtry z DELBAG, zapewniając kompletne rozwiązania dla klientów. dr Walter Rohregger Dyrektor generalny FläktGroup

 

Źródło: Hengst SE

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).