Hella rozszerza sieć współpracy w Chinach | MOTOFAKTOR

Hella rozszerza sieć współpracy w Chinach

person Adrian Januszkiewicz 20/04/2019

Hella rozszerza sieć partnerów do oświetlenia i elektroniki w Chinach.

Hella nadal koncentruje się na rynku chińskim. W tym kontekście firma podpisała kolejne umowy o współpracy podczas Auto Shanghai, najważniejszym chińskim salonie motoryzacyjnym.

Chiny są i pozostają jednym z kluczowych rynków motoryzacyjnych dla Helli. Przede wszystkim Chiny od dawna są kluczowym rynkiem światowym dla przyszłych tematów, takich jak elektromobilność i autonomiczna jazda. Aby skutecznie odnieść się do tych i innych tematów w Chinach, systematycznie rozszerzamy naszą działalność o partnerstwa. Rolf Breidenbach dyrektor generalny Hella

Współpraca z BHAP i Farasis w systemach zarządzania bateriami

Hella zamierza współpracować z BHAP, firmą należącą do chińskiej grupy motoryzacyjnej BAIC, oraz amerykańskim Farasis w dziedzinie systemów zarządzania bateriami. Trzej partnerzy uzgodnili odpowiednią strategiczną współpracę. Koncentruje się ona w szczególności na opracowywaniu, produkcji i dystrybucji systemów zarządzania akumulatorami dla 12 i 48-woltowych systemów elektrycznych pojazdów oraz zastosowań wysokonapięciowych. Podczas gdy Hella wniesie do współpracy własne doświadczenie w zakresie rozwoju sprzętu i oprogramowania, Farasis wniesie swoją wiedzę w dziedzinie produkcji ogniw akumulatorowych, a BHAP zapewni dostęp do rynku, zwłaszcza w ramach grupy BAIC. Współpraca skupi się na zaspokajaniu popytu na chińskim rynku i oczekuje się, że będzie dalej rozwijana do końca tego roku. W tym kontekście ewentualne utworzenie wspólnego przedsiębiorstwa w Chinach będzie również przedmiotem dalszych badań.

Współpraca z Wuling Automotive Industry w dziedzinie systemów oświetleniowych

Podczas Auto Shanghai Hella podpisała również strategiczną umowę o współpracy z Wuling Automotive Industry, która należy do chińskiej Guangxi Automobile Group. Obaj partnerzy zamierzają współpracować w zakresie technologii oświetlenia samochodowego na rynku chińskim, ze szczególnym naciskiem na rozwój reflektorów dla segmentu motoryzacyjnego. Współpraca będzie jeszcze bardziej uzasadniona w nadchodzących miesiącach, a w szczególności będzie wspierać chińskiego producenta samochodowego SAIC General Motors Wuling Automobile.

Auto Shanghai 2019: Prezentacja innowacyjnych rozwiązań oświetleniowych i elektronicznych

Oprócz nowych umów o współpracy Hella prezentuje na Auto Shanghai w dniach 18-25 kwietnia br. swoją ofertę produktów i usług w dziedzinie elektromobilności i autonomicznej jazdy. Ponadto przedstawione zostaną również konkretne rozwiązania dla rynku chińskiego.

Chcemy być jak najbliżej naszych klientów. Dlatego naszym strategicznym podejściem jest: w Chinach, dla Chin. Naszym celem jest otwarcie dalszych możliwości wzrostu na jednym z najbardziej atrakcyjnych rynków na świecie. Rolf Breidenbach

 

Tym samym Hella chce zapewnić chińskim klientom kompleksowe wsparcie na drodze do elektromobilności. Dzięki nowym produktom, np. systemowi zarządzania akumulatorami o podwójnym napięciu i PowerPack 48 Volt, firma jest jedną z pierwszych na rynku, która opracowała innowacyjne rozwiązania w zakresie modułów akumulatorowych dla szybko rozwijającego się rynku łagodnych pojazdów hybrydowych. Prezentacja Hella na targach Auto Shanghai skupi się również na kluczowych technologiach wspomaganej i automatycznej jazdy, w tym czujnikach radarowych i oprogramowaniu do kamer. Odwiedzający targi, w oparciu o wirtualną rzeczywistość, mogą również doświadczyć różnych scenariuszy oświetlenia wnętrz pojazdów i dowiedzieć się o rozwiązaniach, które zostały specjalnie opracowane, aby spełnić wymagania chińskich klientów. Należą do nich na przykład innowacyjny system dostępu oparty na Bluetooth, GPS, Near Field Communication (NFC) i czynniki biometryczne.

Aktywny w Chinach od ponad 25 lat

Hella jest obecna w Chinach od ponad 25 lat i obecnie jest tam reprezentowana przez ponad 6000 pracowników i 17 firm (w tym pięć joint venture). W minionym roku obrotowym 2017/2018 dostawca motoryzacyjny osiągnął w Chinach sprzedaż w wysokości 844 mln euro.

 

Hella na targach Auto Shanghai jest obecna w Narodowym Wystawowym i Kongresowym w hali 6.2, na stoisku 6BE001.

 

Źródło: Hella

user photo

Autor

Adrian Januszkiewicz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).