Hella rozbudowuje swoją fabrykę na Litwie | MOTOFAKTOR

Hella rozbudowuje swoją fabrykę na Litwie

person Adrian Januszkiewicz 13/11/2020

Hella rozbudowuje swój zakład elektroniki na Litwie. Powierzchnia zabudowy ma zostać początkowo zwiększona do ok. 22 000 m2.

Zakład w Kowieńskiej Wolnej Strefie Ekonomicznej rozpoczął produkcję różnych elementów elektronicznych w sierpniu 2018 roku. Obecnie na miejscu wytwarzane są czujniki i elementy wykonawcze oraz elektroniczne elementy oświetlenia. Zakład zatrudnia ponad 180 pracowników.

 

W związku z dalszym wzrostem zapotrzebowania na podzespoły elektroniczne litewska fabryka ma być stale rozbudowywana w ciągu najbliższych kilku lat. Dlatego Hella inwestuje średnio dwucyfrową kwotę w milionach euro w długoterminową rozbudowę swoich mocy produkcyjnych. W ramach rozbudowy ma zostać również zwiększona liczba pracowników do 430.

 

W pierwszej fazie powierzchnia zabudowy zakładu zostanie początkowo zwiększona do łącznie 22 000 m2. Oprócz nowej powierzchni produkcyjnej i biurowej obejmuje to również laboratorium o powierzchni około 1000 m2. Na lato 2021 roku planowana jest również seryjna produkcja kolejnych podzespołów elektronicznych, m.in. z zakresu zarządzania energią.

W ciągu ostatnich dwóch lat litewska lokalizacja stała się ważnym filarem naszej globalnej sieci produkcyjnej. Dalsze inwestycje nie tylko podkreślą znaczenie lokalizacji, ale także stworzą podstawy do dalszego rozwoju działu elektronicznego. dr Rolf Breidenbach dyrektor generalny Hella

 

Źródło: Hella

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).