Hella przejmuje firmę FWB | MOTOFAKTOR

Hella przejmuje firmę FWB

person Adrian Januszkiewicz 18/09/2020

HELLA GmbH & Co. KGaA przejęła FWB Kunststofftechnik GmbH z siedzibą w Pirmasens, eksperta ds. technologii tworzyw sztucznych.

Hella osiągnęła porozumienie z akcjonariuszami FWB, firmy która od wielu lat dostarcza jej zaawansowane komponenty z tworzyw sztucznych. FWB zatrudnia obecnie około 180 osób i generuje roczną sprzedaż na poziomie około 20 milionów euro w dziedzinie narzędzi do formowania wtryskowego, automatyzacji, części z tworzyw sztucznych i montażu. Hella miała już 25% udziałów w FWB. Dzięki całkowitemu przejęciu, które miało miejsce 14 września 2020 r., Hella zamierza w dłuższej perspektywie zabezpieczyć własny łańcuch dostaw i dalej rozwijać FWB jako niezależną firmę. Strony umowy postanowiły nie ujawniać ceny zakupu.

Dzięki przejęciu FWB integrujemy wieloletniego, wysoce innowacyjnego i istotnego partnera z globalną siecią Hella, zapewniając w ten sposób długoterminowy łańcuch wartości dodanej w branży motoryzacyjnej. Jednocześnie chcemy zachować niezależność FWB i konsekwentnie rozwijać firmę w zakresie przywództwa technologicznego, jakościowego i kosztowego. Gerold Lucas członek zarządu działu elektronicznego firmy Hella
Cieszę się, że w firmie Hella znaleźliśmy silnego partnera do dalszego umacniania FWB na pozycji lidera w międzynarodowym przemyśle tworzyw sztucznych, w tym w związanej z tym produkcji narzędzi, a tym samym do długofalowego zabezpieczenia egzystencji. Manfred Schmidt poprzedni główny akcjonariusz FWB

 

Kiedy Hella przejmie wszystkie udziały w FWB, poprzedni wspólnik zarządzający Frank Schmidt opuści firmę. Andreas Kleinehr będzie nowym dyrektorem zarządzającym FWB Kunststofftechnik GmbH. 51-letni inżynier przemysłu posiada wieloletnie doświadczenie specjalistyczne i zarządcze w wielu znanych firmach przemysłowych. Z firmą Hella związany od 2002 roku, gdzie ostatnio był odpowiedzialny za obszary ekonomiki pracy i zarządzania usprawnieniami na całym świecie.

 

Źródło: Hella

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).