Hella Pagid rozszerza ofertę płynów hamulcowych dla hybryd i EV | MOTOFAKTOR

Hella Pagid rozszerza ofertę płynów hamulcowych dla hybryd i EV

person Adrian Januszkiewicz 17/09/2019

Hella Pagid planuje zorientowaną na przyszłość ekspansję asortymentu płynów hamulcowych.

Ze względu na światowy wzrost liczby nowych rejestracji pojazdów elektrycznych i hybrydowych oraz związane z tym rosnące zapotrzebowanie na specjalne krzemowe płyny hamulcowe do tych właśnie pojazdów, Hella Pagid pracuje nad wprowadzeniem nowego produktu – DOT 5.1 EH.

Rozszerzając asortyment o nowy produkt płyn hamulcowy DOT 5.1 EH do pojazdów elektrycznych i hybrydowych, trzymamy rękę na pulsie czasów i wprowadzamy ukierunkowane na przyszłość i rozszerzenie naszej już szerokiej oferty płynów hamulcowych przez dostarczanie DOT 3, DOT 4, DOT 4 LV, LHM aż do DOT 5.1, umożliwiając nam pokrycie wszystkich typów pojazdów osobowych i użytkowych. Christian Berlich starszy kierownik ds. sprzedaży i produktu w Hella Pagid

 

Płyn hamulcowy DOT 5.1 EH charakteryzuje się wysokimi temperaturami wrzenia na sucho i mokro, odpowiednio co najmniej 260° C i 180° C, niską przewodnością, wysoką ochroną przed korozją i niską lepkością max. 750 cSt w -40 ° C. Dlatego ten płyn hamulcowy przewyższa prawie wszystkie aktualne specyfikacje dla już używanych płynów hamulcowych, od DOT 3 aż do DOT 5.1, a zatem jest optymalnie wyposażony, aby sprostać wysokim wymaganiom elektroniki pokładowej w dzisiejszych pojazdach elektrycznych.

 

Ze względu na technologię hamowania rekuperacyjnego współczesnych pojazdów elektrycznych i hybrydowych część ich siły hamowania jest wykonywana w sposób przewidywalny przez układ czujników i rekuperację silnika elektrycznego. Właśnie z tego powodu układ hamulcowy musi być w 100% sprawny, zwłaszcza gdy jest potrzebny spontanicznie. Z tego powodu płyn hamulcowy DOT 5.1 EH ma zwiększoną ochronę przed korozją.

 

Przyspieszenie bez utraty momentu obrotowego zapewnia, że pojazdy elektryczne osiągają duże prędkości w możliwie najkrótszym czasie. Szybkie zatrzymanie z powodu tych prędkości wymaga odpowiednio wysokiej skuteczności hamowania, którą zapewniają w każdej chwili ponadprzeciętne temperatury wrzenia na sucho i mokro.

 

Źródło: Hella

user photo

Autor

Adrian Januszkiewicz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).