Hella Pagid: rozbudowa fabryki w Essen | MOTOFAKTOR

Hella Pagid: rozbudowa fabryki w Essen

person Adrian Januszkiewicz 1/08/2018

TMD Friction, jedna z firm macierzystych Helli Pagid i jeden z największych producentów klocków hamulcowych na świecie, wkrótce rozpocznie produkcję w fabryce w Essen.

TMD Friction będzie bezpośrednim beneficjentem nowego głównego zakładu produkcyjnego, w którym zlokalizowana jest siedziba Hella Pagid. W rozbudowanej fabryce, TMD wyprodukuje część klocków hamulcowych ze swojego portfolio. Umożliwi to firmie Hella Pagid dalsze umacnianie pozycji wiodącego dostawcy komponentów hamulcowych na rynek wtórny.

 

Obecnie TMD Friction w Essen produkuje 23 miliony klocków hamulcowych rocznie, a po rozbudowie zakładu przewiduje się, że w samym Essen będzie produkowanych nawet 65 milionów klocków hamulcowych rocznie.

Jesteśmy dumni z inwestycji naszej macierzystej firmy w Niemczech i mamy nadzieję, że dostarczymy naszym klientom produkty wiodącego producenta OE. Thomas Gorkow dyrektor ds. zarządzania produktami i marketingu w Hella Pagid

 

Nowa część produkcyjna będzie również doposażona w nowoczesne urządzenie do mieszania surowców przy użyciu najnowocześniejszych technologii. Jest to korzystne dla Helli Pagid. Większość klocków hamulcowych została już zamieniona na klocki bezmiedziowe oraz na klocki ze zmniejszoną zawartością miedzi. Korzystając z najnowszych technik, Hella Pagid osiągnie swój cel, jakim jest globalna dystrybucja klocków hamulcowych bez miedzi na długo przed upływem prawnego terminu 2025 r.

 

Hella Pagid oferuje dziś ponad 2300 klocków hamulcowych wyprodukowanych w Europie i tym samym pokrywa 99 procent europejskiego taboru samochodowego. Asortyment firmy obejmuje również części zużywające się, hydraulikę hamulcową, płyny i akcesoria. Firmy handlowe i magazyny na całym świecie, a także centra logistyczne w Niemczech i Azji, zapewniają, że produkty szybko docierają do hurtowych sieci dystrybucji i warsztatów. Zaktualizowane informacje techniczne i porady związane ze szkoleniami są dostępne przez HELLA TECH WORLD.

 

Źródło: Hella

user photo

Autor

Adrian Januszkiewicz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).